امام جمعه تبریز ۱۳۳۹ جلد کتاب به کتابخانه مرکزی این شهر اهدا کرد

تبریز- ایرنا - نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز در راستای پویش اهدای کتاب، اهدای آگاهی؛ ۱۳۳۹ جلد کتاب از مجموعه کتابخانه شخصی خود به ارزش حدودی ۶۰۰ میلیون ریال را به کتابخانه مرکزی تبریز اهدا کرد.

حجت الاسلام و المسلمین محمدعلی آل هاشم، همزمان با سومین سالروز انتصاب به عنوان نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز در اقدامی ارزشمند و به منظور گسترش فرهنگ مطالعه و کتابخوانی و غنای هرچه بیشتر منابع کتابخانه های عمومی استان، تعداد ۱۳۳۹ جلد انواع کتاب از مجموعه شخصی خود را به کتابخانه مرکزی تبریز اهدا کرد.

امام جمعه تبریز با اشاره به جایگاه مهم کتاب، کتابخوانی و اهدای کتاب خاطرنشان کرد: هیچ مقوله ای و هیچ وسیله ای جای کتاب را نمی گیرد.

وی اظهار کرد: با کتاب مانوس باشیم و بعد از مانوس شدن خود آن را در اختیار دیگران نیز قرار بدهیم.

حجت الاسلام آل هاشم تاکید کرد: هرکسی در خانه کتابی دارد که آن را مطالعه کرده در خانه نگه ندارد بلکه آن را به کتابخانه های عمومی اهدا کند .

 اداره کل کتابخانه های عمومی استان در سال ۱۳۹۹ طرح طرح سراسری «اهدای کتاب اهدای آگاهی» به منظور ارتقاء فرهنگ مطالعه و کتابخوانی، تامین و تقویت منابع کتابخانه‌های عمومی، ایجاد حس همبستگی در میان مردم،  ایجاد تعلق در تامین منابع کتابخانه‌ها و معرفی کتابخانه‌ها عمومی و ... برگزار می کند.

در این طرح مردم فرهیخته استان می توانند با مراجعه به نزدیکترین کتابخانه عمومی، کتاب های خوانده شده و بدون استفاده خود را برای استفاده دیگران به کتابخانه هدیه کنند.           

فرهنگ سازی به منظور اهدای کتاب های مفید و بدون استفاده موجود در منازل و ادارات، فراهم کردن امکان دسترسی کتاب خوانان و علاقه مندان به کتاب و منابع خواندنی، صرفه جویی در هزینه های تأمین منابع اطلاعاتی و شناساندن کتابخانه به عموم مردم و تشویق به ارتباط با کتابخانه عمومی از دیگر اهداف اجرای این طرح است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha