گنجینه‌ای از اطلاعات حرفه‌ای در کتاب«اصول عکاسی دیجیتال»

اراک - ایرنا - «اصول عکاسی دیجیتال» عنوان کتابی است که به قلم «بیل کوربت» نوشته شده و «رحیم دانایی» آن را به زبان فارسی ترجمه و به چاپ رسانده است.

این کتاب ۱۸۹ صفحه‌ای با شمارگان ۲ هزار نسخه از سوی نشر ارسباران به چاپ رسیده است.

قیمت هر جلد از این کتاب تخصصی و کاربردی برای علاقه‌مندان به هنر عکاسی ۴۰ هزار تومان است.

مطالب ارایه شده کتاب در غالب ۱۰ فصل ارایه شده و ویژگی بارز آن سادگی توضیح مطالب و روانی گفتار است که درک مفاهیم را آسان و لذت‌بخش می‌کند.

عکاسی دیجیتال چیست، دوربین دیجیتال، لنزهای دوربین، فلاش برای دوربین‌های نسل جدید، وسایل جانبی مفید، حل مشکلات و نگهداری از وسایل و تجهیزات، ویرایش و چاپ عکس‌عا، نورسنجی درست، نور و ترکیب‌بندی و پرسپکتیو عناوین فصول این کتاب را شامل می‌شود.

در پیشگفتار این کتاب آمده است: دنیای مدرن امروز شرایط ویژه‌ای را در عکاسی ایجاد کرده که اعجاب برانگیز است و دنیای دیجیتال می‌تواند با سرعت و کیفیت برتر بدون دشواری‌های عکاسی سنتی به‌صورت کاربردی ارایه خدمت کند.

یک دوربین دیجیتال عکاسی به هر شکل و فرمی که ساخته شده باشد مانند کامپیوتری کوچک است که امکان ثبت لحظه‌ها و صحنه‌های جالب زندگی را دارد و به راحتی و با صرف هزینه، آغوشی از کیفیت با تنوع رنگ را به شما هدیه می‌دهد.

هدف از این کتاب ارایه توضیحاتی است که کار با دوربین دیجیتال را تسهیل کند و از نظر تکنیکی کمکی باشد و شرایط رازناک و سئوالات را پاسخ دهد.

از مختصات خوب این کتاب این است که شرح موضوعی در فصول همراه با تصایر متعدد ارایه شده و هر تصویر در کنار خود توضیحات شفافی دارد که مانند کلاس درس عمل کرده و سئوالات احتمالی مخاطبان را پاسخ می‌دهد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =