۲۹ بهمن ۱۳۹۸، ۱۲:۱۳
کد خبرنگار: 1287
کد خبر: 83678844
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

محصولات تولیدی عشایر چهارمحال و بختیاری بِرنَد می‌شود

شهرکرد- ایرنا-مدیرکل امور عشایر چهارمحال و بختیاری با اشاره به افزایش کیفیت محصولات دامی و لبنی عشایر گفت: محصولات تولیدی عشایر استان به لحاظ بهره‌گیری از طبیعت، تولیدات پاک و ارگانیک" بِرنَدسازی"می‌شود.

یحیی حسین پور روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: سال آینده برند پاک و ارگانیک محصولات تولیدی عشایر در حوزه فرآورده‌های گوشتی را اخذ خواهیم کرد.

وی اظهار داشت: در این راستا گوشت تولیدی دام عشایر به صورت برند خاص و در قالب محصولات سالم، پاک و ارگانیک به بازار عرضه خواهد شد.

به گفته وی، حدود ۲۰ درصد از گوشت قرمز این استان توسط عشایر در زمان استقرار در مناطق ییلاقی تولید می‌شود.

حسین‌پور افزود: امسال حدود ۱۹ هزار تن محصولات لبنی و ۲۵۰ تن پشم گوسفند دامی تولید و روانه بازار مصرف شد.

وی، به بافت منطقه عشایرنشین استان که موقعیت مناسبی را برای تولید محصولات ارگانیک فراهم کرده اشاره کرد و گفت: با برندسازی محصولات تولیدی عشایر استان در کنار بهبود معیشت عشایر زمینه رقابت در بازارهای داخلی و خارجی به دلیل پاک و ارگانیک بودن از سایر تولیدات را رونق می‌دهد.

به گفته وی، عشایر چهارمحال و بختیاری با داشتن یک میلیون و ۵۰۰ هزار راس دام سبک ، بیش از ۶۰ درصد تولیدات دامی استان را تامین می‌کنند.

به گزارش ایرنا،استان چهارمحال و بختیاری با ۱۲۶ هزارنفر جمعیت عشایری به همراه یک میلیون و ۶۰۰ هزار راس دام سبک درون کوچ و برون کوچ، دومین استان عشایری کشور بعد از استان فارس است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha