۲۷ بهمن ۱۳۹۸، ۱۴:۲۰
کد خبر: 83676525
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

۲ هزار و ۵۰۰ کیلوگرم مواد خام غیربهداشتی در اراک کشف شد

اراک - ایرنا - رئیس شبکه دامپزشکی اراک گفت: ۲ هزار و ۵۰۰ کیلوگرم مواد خام غیر بهداشتی در مدت ۴۸ ساعت گذشته در کشتارگاه‌های این شهرستان کشف و از چرخه مصرف انسانی خارج شد.

دکتر محمدرضا جوانمرد روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: ۱۵ راس لاشه گاو به دلیل مصرف آنتی بیوتیک و عدم رعایت منع مصرف دارو از نظر بهداشتی غیر قابل مصرف انسانی تشخیص و با دستور مقام قضایی از چرخه مصرف انسانی خارج شد.

وی ادامه داد: پنج هزار و ۵۴۶ مورد بازدید از ابتدای فصل زمستان از مراکز تحت نظارت شبکه دامپزشکی شهرستان اراک انجام و ۱۶۳ مورد نمونه‌برداری در این بازدیدها از فرآورده‌های خام دامی انجام شد.

 رئیس شبکه دامپزشکی اراک خاطرنشان کرد: یک هزار و ۵۸۷ کیلوگرم مواد خام دامی غیر بهداشتی نیز در این بازدیدها از واحدهای تولید، عرضه و نگهداری سطح این شهرستان جمع آوری و با دستور مقام قضایی از چرخه مصرف انسانی خارج شد.

جوانمرد گفت: ۱۰ واحد متخلف در بازدید کارشناسان بهداشتی شبکه دامپزشکی شهرستان اراک از واحدهای تولید، عرضه و نگهداری مواد خام دامی، به دلیل عدم رعایت موارد بهداشتی به مراجع قضایی معرفی و یک واحد ایستگاه جمع‌آوری شیر مهر و موم شد.

اراک با ۶۵۰ هزار نفر جمعیت از سه بخش مرکزی، ساروق و معصومیه تشکیل شده است.

استان مرکزی با ۱۲ شهرستان، و یک هزار و ۵۳۹ روستا، دارای ۸۰۰ واحد مرغداری صنعتی، ۴۹۱ واحد گاوداری صنعتی و ۱۹۱ کارگاه پرورش آبزیان است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha