۱۰ هزار دانش‌آموز کردستانی از یادمان‌های دفاع مقدس بازدید کردند

سنندج - ایرنا - معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش کردستان گفت: در سال تحصیلی جاری، ۱۰ هزار دانش‌آموز دختر و پسر در قالب کاروان‌های راهیان نور از یادمان‌های دفاع مقدس شمالغرب کشور بازدید کردند.

حجت‌الله نریمانی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: سهمیه استان کردستان در اعزام کاروان‌های راهیان نور در سال تحصیلی جاری، ۲۵ هزار دانش‌آموز دختر و پسر به مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس جنوب و شمالغرب کشور است.

وی اضافه کرد: از این تعداد تاکنون، ۹ هزار و ۷۰۰ دانش‌آموز دختر و پسر به مناطق عملیاتی شمالغرب کشور واقع در شهرستان‌های سنندج، بانه و مریوان اعزام شده و از یادمان‌های دفاع مقدس این مناطق بازدید کرده‌اند.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش کردستان افزود: اولویت امسال استان در اعزام کاروان‌های راهیان نور آشنایی دانش‌آموزان با یادمان‌های دفاع مقدس درون استانی است، بر همین اساس از مجموع سهمیه استان فقط سه هزار نفر به مناطق عمیلیاتی جنوب اعزام خواهند شد.
وی یادآور شد: پس از پایان امتحانات و در صورت مساعد بودن وضعیت جوی مراحل بعدی اعزام دانش‌آموزان به مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس انجام خواهد شد ضمن اینکه مرحله اعزام دانش آموزن به مناطق عملیاتی جنوب کشور از اواخر اسفند آغاز می‌شود.

نریمانی تقویت مبانی اعتقادی و اخلاقی، ارتقای سطح بینش سیاسی و اجتماعی و الگوگیری دانش آموزان از شهدا و ایثارگران از مهمترین اهداف این اردوها اعلام کرد.

در سال تحصیلی جاری (۹۹ - ۹۸) ۳۰۰ هزار دانش آموز مقاطع مختلف تحصیلی در سه هزار و ۹۰۰ مدرسه شهری و روستایی و ۱۲ هزار و ۱۴۵ کلاس درس  مشغول به تحصیل هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =