مقاومت اسلامی عراق توطئه آمریکایی - سعودی را نقشه برآب می کند

تهران ایرنا - "نصر الشِمَّری" با اشاره به استفاده ابزاری آمریکا از رژیم سعودی برای بازگرداندن داعش به عراق، تصریح کرد: مقاومت (عراق) با پشتیبانی مرجعیت دینی اجازه نمی‌دهد این توطئه تکرار شود.

به گزارش امروز (شنبه) دفتر جنبش مقاومت اسلامی نجبا در ایران، سخنگوی مقاومت اسلامی نُجَباء در گفت وگو با شبکه الموقف عراق اظهار داشت: همه می‌دانند که مشکلات دنیا از سه‌گانه شر یعنی انگلیس، اسرائیل و آمریکا نشأت می‌گیرد و در سطح منطقه نیز آل‌سعود و رژیم‌های مرتجع، آلت دست آنان هستند.
 مهندس «نصر الشِمَّری» ادامه داد: دشمنان بر این گمان بودند که گروه‌های تروریستی همچون داعش را تا چند دهه در منطقه حفظ می‌کنند، اما مقاومت اراده دیگری داشت و این نقشه را خنثی کرد. اگر داعش بر عراق مسلط شده بود، همه دولت‌های منطقه دچار فروپاشی می‌شدند،  که مقاومت اسلامی اجازه نداد.
وی خاطرنشان کرد: آمریکا با استفاده ابزاری از رژیم سعودی و برخی رژیم‌های عربی حاشیه خلیج‌فارس به فکر تکرار این توطئه‌ها در عراق است، ولی الحشد الشعبی (بسیج مردمی) با پشتیبانی مرجعیت دینی مانع می شود.  
سخنگوی نُجَباء با اشاره به تلاش آمریکایی‌ها جهت ایجاد فاصله میان الحشد الشعبی و شهروندان عراقی، گفت: آگاهی ملت، همبستگی آنان با گروه‌های مقاومت و همچنین پشتیبانی مرجعیت، جلوی تعرض به این سازمان مردمی را گرفته است.
الشمری سپس درباره موج‌سواری و سوءاستفاده مزدوران آمریکا از اعتراضات مردمی هشدار داد و افزود: آن‌ها با سازماندهی حملاتی علیه فرماندهان و دفاتر گروه‌های مقاومت، می‌خواستند الحشد الشعبی و معترضان را علیه یکدیگر تحریک کنند و در نهایت نیروهای الحشدالشعبی را به‌عنوان سرکوبگر جلوه داده و تظاهرات را از حالت مسالمت‌جویانه خارج نمایند.
وی در پایان بار دیگر موضع نُجَباء را تکرار و تصریح کرد: ما در کنار مطالبات مشروع ملت عراق هستیم و هیچ‌گاه در موضعی مخالف مردم نخواهیم بود. اصلاحات (در عراق) باید منطقی و با اعتدال انجام شود و بهترین مصداق اعتدال، مرجعیت دینی است که رهنمودهای روشنی در این زمینه دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =