۲۷ آذر ۱۳۹۸، ۳:۱۰
کد خبرنگار: 2447
کد خبر: 83598755
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

استاندار الحدیده: سازمان ملل عامل نقض آتش‌بس در یمن است

تهران- ایرنا- «محمد عیاش قحیم» استاندار الحدیده یمن، سازمان ملل متحد را به کم‌کاری در قبال نقض آتش‌بس توسط ائتلاف سعودی در این استان متهم کرد.

به گزارش پایگاه خبری المسیره یمن، قحیم گفت: ائتلاف سعودی در طول یکسال گذشته تاکنون بیش از ۳۰ هزار مرتبه آتش‌بس الحدیده را که در چارچوب توافق صلح سوئد باید به اجرا در می‌آمد، نقض کرده است.

وی ادامه داد: مردم الحدیده و یمن می‌دانند که سازمان ملل متحد با بی توجهی به این موضوع، به ائتلاف دشمن چراغ سبز داده تا توافق سوئد را نقض کند.

استاندار الحدیده افزود: مردم یمن در مقابل نقض آتش بس الحدیده تا کنون صبر کردند اما صبر آنان ممکن است با ادامه اقدامات خصمانه پایان یابد.

وی همچنین به اقدام سازمان صلیب سرخ در شهر الدریهمی اعتراض کرد و گفت: آنها به جای اینکه به مردم محاصره این شهر غذا بدهند و گذرگاه انسانی برای آنان باز کنند، از آنها خواسته‌اند تا این شهر را ترک کنند. این اقدام صلیب سرخ را محکوم می‌کنیم.

شهر الدریهمی واقع در استان الحدیده در محاصره و زیر آتش سنگین ائتلاف سعودی قرار دارد.

پیش‌تر یحیی سریع سخنگوی ائتلاف سعودی گفته بود: از آغاز توافق صلح الحدیده ۱۷۵ نفر از جمله ۶۳ کودک کشته و ۴۸۱ غیر نظامی زخمی شدند.

دولت مستعفی یمن و جنبش انصارالله در مذاکرات صلحی که ۱۳ دسامبر سال گذشته (۲۲ آذر ۹۷) در استکهلم پایتخت سوئد انجام شد، به توافق‌هایی درباره استان‌های ساحلی الحدیده و تعز دست یافتند اما این توافق‌ها با توجه به اختلاف‌های دو طرف بر سر جزئیات آن، اجرا نشده است.

محاصره و تداوم درگیری، باعث شده بیشتر یمنی‌ها محتاج کمک‌های بشر دوستانه باشند.

میلیون‌ها نفر در آستانه قحطی قرار دارند و طبق اعلام سازمان ملل متحد، یمن بدترین بحران‌های انسانی در جهان را تجربه می‌کند.

با وجود تلاش‌های انصار الله یمن برای برقراری صلح در یمن، اما ائتلاف سعودی همچنان اصرار دارد به حملات خود و نیز محاصره این کشور ادامه دهد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha