۲۴ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۲۳
کد خبرنگار: 2473
کد خبر: 83595025
۰ نفر

برچسب‌ها

اولین ماموریت موفقیت‌آمیز پاکسازی زباله‌دان بزرگ اقیانوس آرام

تهران- ایرنا- یک شرکت هلندی به نام Ocean Cleanup پایان موفقیت آمیز اولین ماموریت پاکسازی زباله دان اقیانوس آرام را از ضایعات پلاستیکی اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری ساینس دیلی، اکنون این شرکت قصد دارد ضایعات جمع‌آوری شده را بازیافت کرده و با استفاده از آن محصولات پلاستیکی جدید تولید کند. قرار است منافع حاصل از این کار مجددا در عملیات پاکسازی این شرکت سرمایه‌گذاری شود و اکنون اقدامات اولیه برای راه‌اندازی نسل دوم سیستم این شرکت در حال انجام است.
شرکت Ocean Cleanup اولین بار در ماه اکتبر سال گذشته زباله‌دان بزرگ اقیانوس آرام را مورد بررسی قرار داد تا انتقال ضایعات پلاستیکی را با استفاده از شناورهای خود امکان‌سنجی کند. سیستم مورد استفاده برای این کار در ماه ژانویه مجددا طراحی و در اواسط سال ساخته شد. این شرکت جمع‌آوری موفقیت آمیز ضایعات پلاستیکی در ماه اکتبر امسال را تایید کرد.
این محموله ضایعات شامل اشیای پلاستیکی با ابعاد مختلف از تورهای ماهیگیری بزرگ گرفته تا قطعات چندمیلیمتری پلاستیکی است.
بازیافت پلاستیک خارج شده از اقیانوس ها همواره بخشی از رویای این شرکت بوده است و اکنون نقشه‌های آن در حال توسعه است. به گفته این شرکت اولین بار است که اشیای پلاستیکی به طور کامل با استفاده از ضایعات پلاستیکی اقیانوس آرام تولید می‌شوند و به همین علت فرایند تولید احتمالا با چالش‌های مختلفی مواجه خواهد شد.
در هر حال اگر این کار با موفقیت انجام شود محصولات تولید شده از پلاستیک بازیافتی اقیانوس آرام تا ماه سپتامبر ۲۰۲۰ میلادی روانه بازار خواهد شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =