۴۰۰ مددجوی قزوین از تسهیلات اشتغال بهره‌مند شدند

قزوین - ایرنا - ۴۰۰ مددجوی روستایی تحت پوشش کمیته امداداستان قزوین از ابتدای سال جاری تاکنون از تسهیلات اشتغال بهره‌مند شدند.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان قزوین روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال روستایی برای مددجویان در نظر گرفته شده که از این میان ۴۰ درصد تسهیلات جذب و پرداخت شده است.

سید مرتضی دهقانی محمدآبادی با بیان اینکه ۲۰۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال به مددجویان پرداخت شده است، گفت: یکی از موانع اصلی در دریافت تسهیلات مددجویان کمیته امداد، اخذ تضامین بانکی است که عمدتا از مددجو خواسته می‌شود تا یک ضامن کارمند معرفی کند.

وی در ادامه به تسهیلات بند ب تبصره ماده ۱۶ قانون بودجه (دستگاه‌های حمایتی) اشاره کرد و گفت: ۷۲۰ میلیارد ریال تسهیلات برای پرداخت به مددجویان درنظر گرفته شده که از این میان یک هزار و ۱۰۰ نفر برای دریافت تسهیلات به بانک معرفی شده‌اند.

دهقانی محمدآبادی از پرداخت پایین تسهیلات تبصره ۱۶ به مددجویان انتقاد کرد و گفت: متاسفانه با گذشت ۹ ماه از سال، تنها ۱۰ درصد تسهیلات این حوزه پرداخت شده است که در این رابطه باید بانک‌های عامل استان مساعدت کنند.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان قزوین خاطرنشان کرد: یکی از اولویت‌های اصلی مسئولان در حوزه پرداخت تسیهلات باید تسهیل فرآیند پرداخت باشد که در این خصوص لازم است اقدامات جدی تری از سوی دستگاه‌ها صورت گیرد.

استان قزوین دارای ۳۰ هزار خانوار تحت پوشش کمیته امداد است که از این میان ۹ هزار خانوار جزء تبصره ۱۴ هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =