از رونمایی پهپاد تاکتیکی سیمرغ تا موضوع انحرافی فروش صندلی‌های اتوبوس پایتخت

استانها - ایرنا - رونمایی و الحاق پهپاد تاکتیکی سیمرغ و ناوشکن جدید به ارتش جمهوری اسلامی ایران، بررسی مشکلات واحدهای صنعتی اراک، واکنش‌ مسئولان شهری به بحث فروش صندلی اتوبوس و آغاز بارش‌ها در نیمه غربی کشور، از جمله مهمترین عنوان‌های خبری ۲۴ ساعت گذشته سایت استانی سراسری ایرنا به شمار می‌رود.

سایت سراسری استان‌های ایرنا به عنوان ویترین ۳۱ سایت استانی خبرگزاری جمهوری اسلامی روزانه به طور میانگین محل انتشار حدود ۶۰۰ فرآورده خبری شامل خبر، گزارش، مصاحبه، میزگرد خبری، یادداشت، بسته تصویری و تحلیل است که عصر هر روز به منظور بهره‌برداری و آگاهی بیشتر مخاطبان در قالب «بسته خبری ۲۴» چکیده مهمترین رویدادهای استان‌ها منتشر می‌شود:

الحاق پهپاد تاکتیکی سیمرغ و ناوشکن جدید به ارتش
امروز پهپاد تاکتیکی سیمرغ با حضور امیر دریادار حبیب الله سیاری معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران و امیر دریادار خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش به منطقه سوم دریایی در کنارک الحاق و رونمایی شد.

معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی در این آیین گفت: پهپاد سیمرغ با برد بلند و مدت زمان زیاد می تواند توانایی شناسایی دشمن و یا هر فرد دیگری را داشته باشد؛ این پهپاد با فکر و دانش و فن و توان ایرانی ساخته شده است و هم اینک آماده پرواز در سواحل مکران است.

وی گفت: ویژگی‌های راهبردی و موقعیت مهم جغرافیایی منطقه سوم دریایی نبوت در سواحل مکران حوزه شهرستان کنارک و چابهار ایجاب می کند تا امکانات مختلف برای کنترل و شناسایی ونظارت خطوط ارتباطی دریایی مستقر شوند و دریا و زمین را بطور کامل پوشش دهند. 

ناوشکن جمهوری اسلامی ایران شهید«دریابان بایندر» نیز امروز با هدف تقویت حضور دریایی کشور در شمال اقیانوس هند و حضور فرامنطقه‌ای در آب‌های بین‌المللی به منطقه سوم نبوت نداجا در کنارک الحاق شد.

مشکلات واحدهای بزرگ صنعتی اراک با حضور معاون اول رییس جمهوری بررسی می‌شود

معاون هماهنگی و نظارت اقتصادی و زیربنایی معاون اول رئیس جمهوری گفت: مشکلات و مسائل واحدهای بزرگ صنعتی اراک شامل هپکو، آذرآب و واگن‌پارس روز دوشنبه ۱۸ آذرماه جاری در نشستی به ریاست اسحاق جهانگیری بررسی و تصمیم لازم اتخاذ می‌شود.

سعید شیرکوند پس از بازدید از سه واحدتولیدی هپکو، آذرآب و واگن‌پارس اراک در جمع خبرنگاران افزود: مسائل و مشکلات این واحدهای تولیی لاینحل نیست و با تمرکز دقیق بر مسائل می‌توان راهکارهای عملیاتی اتخاذ کرد.
وی، تغییرات زودهنگام سهامدار ، نبود ثبات مدیریتی ،مسائل مرتبط با امور مالیاتی، بیمه تامین اجتماعی و برخی از بانک‌های عامل از مشکلات مشترک هپکو، آذرآب و واگن پارس را از جمله مشکلات آنها برشمرد.

مطرح کردن فروش صندلی‌های اتوبوس موضوعی انحرافی بود

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه برای اجرای طرح اتوبوس «دی ار تی» در پایتخت نیاز به ۱۵ هزار اتوبوس داریم گفت: مطرح کردن آن، موضوعی انحرافی بود.

محسن هاشمی در آئین بهره برداری از فاز نخست بزرگراه شهید رستگار در جمع خبرنگاران توضیح داد: بحث اتوبوس های دی ار تی در کشورهای توسعه یافته مطرح شده اما آنجا هم اجرایی نشده است.

وی ادامه داد: زمانی که وضعیت حمل و نقل عمومی خوب باشد و تکمیل شده باشد می توان دی ار تی را اجرا کرد؛ بدین صورت که دیگر کسی به صورت ایستاده در اتوبوس نداشته باشیم و افراد بتوانند از طریق اپلیکیشن ها حتی صندلی خود را در این وسیله نقلیه مشخص کنند.

پیروز حناچی شهردار تهران نیز با ناصحیح خواندن خبر صندلی فروشی اتوبوس‌های پایتخت گفت: در این شرایط سخت هیچ عقل سلیمی موافق افزایش کرایه‌های حمل و نقل عمومی و فروش صندلی‌های اتوبوس نیست و به آن سمت نمی‌رود.

وی با تاکید بر اینکه اصل این خبر صحیح نبود، گفت:‌ خبری که منتشر شده بود در حاشیه یکی از نمایشگاه‌ها بود که اگر میزان ظرفیت استفاده از اتوبوس افزایش پیدا کند، می‌توانیم این طرح را نیز اجرایی کنیم.

آخرین خبرها از آنفلوآنزا

ادارات کل آموزش و پرورش و بهزیستی گلستان با هدف پیشگیری از شیوع بیماری آنفلوآنزا، مدارس این استان را تا نوبت عصر سه‌شنبه همین هفته در تمام مقاطع تعطیل کردند. به گفته مدیرکل آموزش و پرورش گلستان، با تصیمیم کارگروه سلامت استان، مدارس از امروز شنبه تا نوبت عصر سه‌شنبه همین هفته در تمام مقاطع تعطیل است.
در سیستان و بلوچستان در حالی که مدیر روابط عمومی آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان از فوت ۲ معلم و یک دانش آموز بر اثر ابتلا به آنفلوآنزا خبر داده است، رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی ایرانشهر گفت: آنفلوآنزا تاکنون جان مرد ۴۹ ساله چابهاری و کودک ۲ ساله کنارکی را در محدوده این دانشگاه گرفته است و مرگ ۲ معلم و یک دانش‌آموز بر اثر این بیماری ثابت نشده است.

مراسم روز دانشجو بر مزار سه شهید 

مراسم گرامیداشت شهدای دانشجوی ۱۶ آذر ۱۳۳۲ امروز بر مزار سه شهید این روز در امامزاده عبدالله(ع) شهرری برگزار شد؛غلامرضا غفاری معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم، در این آیین اظهار داشت: نقادی دانشگاهیان کشور در حوزه‌های مختلف سیاسی، اجتماعی و فرهنگی موجب توسعه و پیشرفت کشور می شود.

وی افزود: دانشگاه‌های و سایر مجموعه‌ها باید به نقادی و آزادی بیان دانشجویان در چهارچوب قواعد و مقررات تعریف شده، احترام بگذارند.

آغاز بارش‌ها در نیمه غربی کشور

نیمه غربی کشور از نخستین روز هفته سوم آذر شاهد آغاز بارش‌ها بود به طوری که در شهرستان قصرشیرین ۲۵ میلیمتر باران باریده و در آبادان و خرمشهر هرچند به دلیل آبگرفتگی معابر مدارس تعطیل شدند اما رحمت الهی غبار را از آسمان خوزستان شست؛ به گفته شهردار آبادان بالا آمدن آب رودخانه بهمنشیر و بیش از ۴۰ میلیمتر بارندگی در کوی ذوالفقاری این شهر ، سبب آبگرفتگی شدید در این منطقه شده است.
رییس پلیس‌ راه استان کرمانشاه از رانندگان خواسته با توجه به بارش برف در سطح استان حتما زنجیرچرخ همراه داشته باشند.
پیش بینی ها از تداوم بارندگی‌ها به شکل برف و باران طی روزهای آینده حکایت دارد و اعلام شده دمای هوای پایتخت تا ۶ درجه کاهش می یابد.
 

زلزله‌زدگان چادرهای امدادی را رها نمی کنند

امروز تصویری از اسکان زلزله‌زدگان آذربایجان‌شرقی در چادرهای امدادی آن هم در میان برف منتشر شد اما مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان‌شرقی گفت: در برخی از روستاهای زلزله‌زده کانکس اضافی هم داریم، اما عده‌ای از حادثه‌دیدگان چادر را رها نمی‌کنند.

محمدباقر هنربر افزود: به عنوان نمونه هم اکنون در روستای ۴۰۰ خانواری «ورنکش» شهرستان میانه به عنوان کانون اصلی زمین لرزه ۵.۹ ریشتری ۱۷ آبان امسال تعداد قابل توجهی کانکس اضافی وجود دارد که تعداد معدودی از زلزله زدگان حاضر به رها کردن چادرهای هلال احمر و سکونت در آنها نیستند. 

وی با بیان اینکه به رغم تامین کانکس های مورد نیاز زلزله زدگان، در زمان حاضر ۱۰۰ دستگاه کانکس نیز از شهرستان شوش در حال حرکت به سمت مناطق زلزله زده آذربایجان شرقی است، اظهار کرد: از همان ابتدای وقوع زمین لرزه قرار بر این بود که زلزله زدگان ۳ میلیون تومان از اعتبار ۱۰ میلیون تومانی اسکان موقت را تحویل گرفته و ۷ میلیون بقیه را از نیز پس از تحویل چادر در اختیار تحویل بگیرند. 

صادرات غیرنفتی از گمرک‌های استان بوشهر ۲۱ درصد افزایش یافت

ناظر گمرک‌های استان و مدیرکل گمرک بوشهر گفت: در هشت ماه امسال میزان صادرات غیرنفتی از گمرک‌های این استان بدون احتساب میعانات گازی ۲۱ درصد افزایش داشته‌است.

برنامه وزارت علوم، محرومت‌زدایی در توسعه آموزش عالی است 

 قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: برنامه این وزارتخانه، محرومیت‌زدایی و توسعه آموزش عالی در مناطق مختلف کشور بوده و اکنون به خوبی در حال تحقق است.

یگان ویژه ارتش در شرق کرمان مستقر می‌شود

 به گفته فرمانده قرارگاه نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی در جنوب شرق کشور، در بحث آمایش سرزمینی بزودی تصمیماتی جهت استقرار یگان ویژه در منطقه بم و شرق کرمان اتخاذ خواهد شد.

گزارش‌های منتخب:

خواهرخواندگی اصفهان، پیمان صوری یا واقعی عنوان گزارشی از اصفهان که در آن آورده است که  کلانشهر اصفهان با ۱۳ شهر جهان قرارداد خواهرخواندگی امضا کرد، آیا تاکنون به معنای واقعی در ابعاد مختلف مربوط تاثیرگذار بوده است؟ آیا این پیمان‌نامه‌ها توانست ظرفیت‌های بخش گردشگری، اقتصادی و فرهنگی شهرهای طرفین را بشناساند یا تحولی یا توسعه‌ای برای این کلانشهر رقم بزند؟...

لزوم گسترش چتر موسسه‌های خیریه بر سر کودکانِ بزرگ زنجان عنوان گزارش دیگری از زنجان که موضوع کودکان کار یا همان بزرگ مردان کوچک، از جمله پدیده‌های اجتماعی کشورمان به ویژه در کلانشهرها است که ظهور و بروز آن به مسائل مختلف از قبیل شرایط نامناسب اقتصادی، اعتیاد و مسائل دیگر باز می‌گردد را بیان کرده است .

فرودگاه اراک، فرازِ بی فرود عنوان گزارشی از اراک که بهره‌مندی از حمل و نقل ترکیبی لازمه دستیابی به توسعه پایدار محسوب می شود می داند و یکی از مولفه‌های اساسی آن را فرودگاه و خدمات پروازی است که در اراک با اما و اگرهایی روبروست.

چرا شکار پرندگان مهاجر در مازندران متوقف نمی‌شود؟ عنوان گزارشی از مرکز ساری است که به بررسی علت شکار پرندگان مهاجر بویژه از گونه‌های زمستان‌گذران در استان مازندران طی چند سال گذشته می پردازد و اینکه چرا با وجود ورود فعالان زیست محیطی، رسانه ها، مسئولان دستگاه‌های اجرایی مانند محیط زیست و دامپزشکی، دستگاه قضایی و حتی ریش سفیدان محلی نه تنها متوقف نشده، بلکه همچنان ادامه دارد و هر از گاهی هم به سوژه بین‌المللی تبدیل می شود.

شور «آبشوران» در آمد ،عنوان گزارشی از کرمانشاه است که از کندی اجرای پروژه ساماندهی رودخانه «آبشوران» و مشکلاتی که برای مردم ایجاد کرده است انتقاد کرده است .

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =