۲ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۳۳
کد خبرنگار: 2492
کد خبر: 83565412
۰ نفر

برچسب‌ها

اکمو، ناجی بیماران قلبی و تنفسی

تهران - ایرنا - عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی گفت: دستگاه اکمو ناجی بیمارانی است که دچار ایست قلبی و تنفسی می‌شوند و با استفاده از این دستگاه می‌توان بطور موقت گردش خون و سیستم‌های ریوی این بیماران را به حالت طبیعی بازگرداند.

به گزارش روز شنبه انجمن بیهوشی قلب ایران، ضرغام حسین احمدی افزود: اکمو به معنای حمایت برون پیکری حیات است و بیمارانی که دچار ایست قلبی و تنفسی می شوند مرگ برای آنها به وقوع می پیوندد، اما می توان با استفاده از دستگاه اکمو، بطور موقت گردش خون و سیستم های ریوی این بیماران را به حالت طبیعی بازگرداند.

وی اظهار داشت: اکمو در اقداماتی مانند پیوند قلب و ریه کاربرد بسیار موثری دارد و بیمارستانهای تهران، شیراز و اصفهان و تبریز مجهز به این دستگاه هستند.

احمدی ادامه داد: بیماران گرفتار ایست قلبی و تنفسی افراد دچار مسمویت ها و آنفلوآنزا نیز در برخی مواقع نیاز به این دستگاه دارند و استفاده از این دستگاه در بیماران دچار ایست قلبی در ۴۰ درصد مواقع سبب بازگشت به زندگی آنها می شود البته این آمار در برخی از کشورها به ۵۰ درصد هم می رسد و ارائه تکنولوژی های نوین و تجربه بشر می تواند در آینده در این راستا بسیار موثر واقع می شود.

این استاد دانشگاه به برگزاری دومین کنگره اکمو اشاره کرد و گفت: این کنگره از ۱۳ تا ۱۵ آذر ماه در سالن همایش های رازی بررگزار می شود و جدیدترین دستاوردهای علمی در حوزه بیهوشی قلب و اکمو مورد بحث قرار می گیرد.

وی تصریح کرد: در این کنگره جدیدترین دستاوردها ارائه و انتقال تجریات در این زمینه بسیار اهمیت دارد و در نجات جان بیماران موثر واقع می شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =