۲۵ آبان ۱۳۹۸، ۱۱:۱۱
کد خبرنگار: 1000
کد خبر: 83556878
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

پرداخت بیش از ۳۷ میلیارد ریال برای جبران خسارت سیل شیراز

شیراز - ایرنا- روزهای پنجم و ششم بهار امسال با به راه افتادن سیل ویرانگر در شیراز ۲۱ نفر جان خود را از دست دادند و میلیاردها ریال زیان به اماکن عمومی، خانه‌های مردم، خودروها و زیرساخت‌های شهری وارد آمد،بنیاد مسکن استان فارس برای جبران بخشی از این خسارت‌ها تا کنون پرداخت ۳۷ میلیارد و ۶۰۸ میلیون ریال را انجام داده است.

مهندس عطاالله زمانی مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس روز شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: ۳ میلیارد و ۱۵۰ میلیون ریال برای پرداخت به بازماندگان افرادی که در سیل شیراز جان خود را از دست دادند به تصویب رسید ، این پرداخت ها اکنون در مرحله نهایی است و به خانواده هر فرد که دراین حادثه جان باخته ۱۵۰ میلیون ریال برای تامین بخشی از هزینه‌های کفن و دفن و برگزاری مراسم اختصاص یافت.

مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس اضافه کرد: همچنین مصدومان حادثه سیل شیراز نیز برای پیگیری مداوای خود شامل دریافت خسارت شدند که با توجه به نامه اعلام خسارت فرمانداری شهرستان شیراز تا کنون به ۲۵ مصدوم سیل شیراز یک میلیارد و ۳۵ میلیون ریال پرداخت شده است .

زمانی با بیان اینکه ۵۱۵ خودروی عبوری دراین حادثه دچار خسارت شدند  گفت : تا کنون ۳۲ میلیارد و ۲۲۸ میلیون ریال  خسارت خودرویی پرداخت شده که این پرداخت ها متناسب با برآورد کارشناسان بیمه انجام شده است .

مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس اضافه کرد: برای انتقال خودروهای آسیب دیده نیز در سطح شهر شیراز به ۲۸ خودرو معادل ۱۴۰ میلیون ریال ، برای انتقال درون استانی به ۲۹ خودرو ۲۹۰ میلیون ریال و برای خودروهای خارج از استان به ۵۱ خودرو ۷۶۵ میلیون ریال پرداخت شده است .

سیلاب پنجم فروردین ۹۸ در محل دروازه قرآن شیراز منجر به فوت ۲۱ نفر از هموطنان و مصدومیت ده‌ها نفر شد.تداوم این سیل در روز بعد (ششم فروردین ۹۸) نیز منجر به تحمیل خسارت مالی بسیاری به اهالی شیراز خصوصاً در محله سعدی شد.

اخبار مرتبط