دبیر: پیکارهای قهرمانی کشور ملاک انتخاب تیم ملی خواهد بود

تهران - ایرنا - رییس فدراسیون کشتی گفت: بعد از بازی‌های المپیک، پیکارهای قهرمانی کشور ملاک اولیه انتخابی تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی خواهد بود.

نخستین سمینار عمومی رییسان و نواب رییس هیات‌های کشتی استان‌های سراسر کشور در سال ۹۸، امروز (یکشنبه) در محل سالن قاسم فارسی آکادمی ملی المپیک برگزار شد.

در ابتدای این جلسه که با حضور رییسان و نواب رییس هیات‌های کشتی، مشاورین و رییسان کمیته‌ها و مسئولین فدراسیون کشتی برگزار شد، «سید جلال عسگری» سرپرست دبیری فدراسیون گزارش کاملی در خصوص عملکرد فدراسیون کشتی در چند ماه گذشته با نمایش اسلاید و تصاویر برای حاضرین ارائه کرد.

در ادامه «علیرضا دبیر» رییس فدراسیون کشتی در مورد مسائل جاری و عملکرد چند ماهه فدراسیون کشتی در مدت زمان حضورش، مطالبی را بیان کرد.

دبیر در مورد هزینه‌های جاری فدراسیون گفت: یکی از هزینه‌های جاری فدراسیون برگزاری اردوها است.  به طور مثال، برگزاری اردوهای تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی بزرگسالان روزی ۱۵ میلیون تومان هزینه دارد.

وی در مورد کشتی زنان نیز تصریح کرد: برای آموزش مربیان در این رشته از مربی خارجی استفاده خواهیم کرد.

رئیس فدراسیون کشتی در مورد برنامه‌های فنی فدراسیون کشتی اظهار داشت: در نظر داریم اردوهای تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی را به صورت متناوب در شهرستان‌ها برگزار کنیم و بعد از المپیک ۲۰۲۰ توکیو نیز، مسابقات قهرمانی کشور ملاک اولیه انتخاب تیم‌های ملی خواهد بود و امیدارم که سال آینده این رقابت‌ها با کیفیت بیشتر و با حضور تمامی مدعیان برگزار شود.

در ادامه در این جلسه مقرر شد که از ظرفیت کامل استان‌ها به ویژه استانداری، صدا و سیما، فرمانداری، سازمان‌ها، نهادها و ارگان‌های نظامی برای انجام برنامه‌های کشتی استفاده شود و سفر به استان‌ها نیز در دستور کار مسئولان فدراسیون کشتی قرار گیرد.

همچنین با موافقت هیات‌های کشتی، مقرر شد تیم‌های منطقه آزاد اروند و کیش با کشتی‌گیران بومی خود در مسابقات حضور داشته باشند.

در این جلسه تأکید شد با توجه به بند ۲ از ماده ۱۴ اساسنامه هیأت‌های ورزشی، گرفتن ورودی توسط هیأت‌های کشتی برای مسابقات منع قانونی ندارد و این کار برای تقویت هیأت ها بلامانع است و تصمیم گیری در مورد این موضوع (گرفتن یا نگرفتن ورودیه) در اختیار هیأت‌های کشتی استان است.

در انتهای این جلسه «فاطمه درخشانی» نایب رئیس زنان فدراسیون، رییسان و نواب رییس بانوان هیأت های کشتی دیدگاه‌ها و نقطه نظرات خود را در جهت پیشبرد کشتی زنان در کشور ارائه دادند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =