صداوسیما و کتابخانه‌های عمومی کردستان برای ترویج فرهنگ مطالعه به تفاهم رسیدند

سنندج - ایرنا - به منظور ترویج فرهنگ کتابخوانی و تعالی بخشی جامعه، نخستین تفاهم‌نامه همکاری شبکه اصالت و فرهنگ با اداره کل کتابخانه های عمومی کردستان امضاء شد.

مدیرکل صداوسیمای مرکز کردستان، روز دوشنبه در مراسم انعقاد این تفاهم نامه  گفت: همکاری در حوزه تولید، پخش و حمایت از ترویج فرهنگ مطالعه  از جمله اهداف این تفاهم نامه است.

جعفر عبدالملکی با بیان اینکه رسانه ملی به مثابه یک دانشگاه می تواند در جهت آگاهی بخشی به مردم در زمینه کتابخوانی عمل کند، افزود:  شبکه استانی برای توسعه پایدار استان ترویج و ترغیب فرهنگ کتاب و کتابخوانی را در دستور کار خود قرار داده است.

وی تاکید کرد: برنامه‌­های پرمخاطب و شاخص صدا و سیمای مرکز استان به کتاب و کتابخوانی اختصاص داده می‌شود.

رئیس اداره کل کتابخانه های استان دراین مراسم ضمن تقدیر از حمایت و توجه صدا و سیمای مرکز کردستان به موضوع کتاب و کتابخوانی گفت: در سند چشم انداز نهاد کتابخانه های عمومی کشور و نیز مصوبه اخیر شورای فرهنگ عمومی، نقش بسیار پر رنگ‌تری برای صدا و سیما در حوزه گسترش فرهنگ مطالعه پیش بینی شده است.

محمد عبدالملکی اضافه کرد:  امضای این تفاهم نامه همکاری، سرآغازی برای تولید برنامه های ویژه با موضوع کتاب و معرفی دستاوردها در این زمینه است.

در این مراسم دو طرف بر همکاری مشترک در تهیه و تولید برنامه های رادیویی و تلویزیونی با موضوع کتاب و کتابخوانی، همکاری متقابل در گسترش فرهنگ مطالعه مفید و نهادینه کردن کتابخوانی و همچنین ایجاد انگیزه و تقویت عادت به مطالعه در میان مخاطبین صدا و سیمای مرکز کردستان تاکید کردند.

صدا و سیمای مرکز کردستان تا کنون با دانشگاه کردستان، بنیاد نخبگان و اداره کل کتابخانه های عمومی به تحقق پیوسته است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =