۱۹ مهر ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۳۶
کد خبرنگار: 1464
کد خبر: 83512589
۰ نفر

برچسب‌ها

خانواده‌ها با مسئولان مدارس مهریز همکاری کنند

یزد - ایرنا- امام جمعه مهریز گفت: برای اینکه نهاد آموزش و پرورش در تعلیم و تربیت دانش‌آموزان این شهرستان بیش از گذشته موفق‌ باشد، ضروری است خانواده‌ها با مسئولان مدارس همکاری بیشتری داشته باشند.

حجت‌الاسلام عبدالرضا محی‌الدینی در خطبه‌های نمازجمعه امروز مهریز افزود: پیوند خانواده‌ها با مدارس عامل دلگرمی فرهنگیان است و این ارتباط نقش مهمی در تحقق برنامه‌های تربیتی و آموزشی دارد.

وی ادامه داد: تربیت‌دینی و انقلابی دانش‌آموزان زمانی به صورت کامل اجرا می‌شود که مدارس در ارتباط بیشتری با والدین دانش‌آموزان باشند.

امام جمعه مهریز تصریح کرد: دشمن درصدد است با استفاده از تهدید نرم و با بهره‌گیری از فضای مجازی  مبانی انسانی و معنوی را در میان دانش‌آموزان تضعیف کند. 

محی‌الدینی افزود: مسئولان آموزش و پرورش و مدارس زمینه‌های مناسبی را برای مشارکت بیشتر والدین در برنامه‌های فرهنگی و تربیتی فراهم کنند.

خطیب جمعه مهریز در ادامه به حمله روزچهارشنبه ارتش ترکیه به کردهای شمال سوریه اشاره کرد و آن را توطئه بزرگ دشمنان علیه مردم منطقه برشمرد و خواهان توقف حملات آن کشور شد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی مهریز افزود: این حمله توطئه بزرگی است که با حمایت دنیای استکباری انجام شده است.

وی در ادامه با اشاره به پیاده‌روی مسلمانان در اربعین حسینی بر شناخت هرچه بیشتر سیره امام حسین (ع) و ائمه اطهار (ع) از سوی قشرهای مختلف مردم تاکید کرد.

۲۰ ماه صفر ، چهلمین روز شهادت امام حسین (ع) و ۷۲ نفر از یاران باوفای آن حضرت در روز عاشورا (دهم) محرم سال ۶۱ هجری قمری است که نزد شیعیان به اربعین حسینی معروف شد .

سال گذشته حدود ۲۰ میلیون نفر از کشورهای مختلف جهان خصوصا مسلمانان در گردهمایی بزرگ عاشقان خاندان عصمت و طهارت در عراق شرکت کرده بودند.

پارسال  ۳۸ هزار نفر از یزد در راهپیمایی اربعین شرکت کردند، امسال تعداد افراد ثبت نام شده به حدود ۵۹ هزار نفر رسیده است

مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری مهریز در ۳۰ کیلومتری جتوب شهر یزد قرار دارد.

۷۵۴۱/ ۲۰۴۷    

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =