۲۲ مهر ۱۳۹۸، ۹:۳۰
کد خبرنگار: 888
کد خبر: 83483376
T T
۱ نفر

برچسب‌ها

۴۰ سمن در امور خیریه قم فعالیت می‌کنند

قم- ایرنا- مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قم گفت: ۴۰ سازمان مردم‌نهاد در این استان در امور خیریه فعالیت می‌کنند.

رضا ملک‌زاده روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا، افزود: ۳۰۰ سازمان مردم‌نهاد در قم فعال است که در زمینه‌هایی ازجمله محیط‌زیست، امور اجتماعی و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، مباحث دینی و مذهبی، فرهنگ و هنر، حمایت از کودکان، حمایت از بیماران، حمایت از معلولان و امور زنان فعالیت می‌کنند.

وی اضافه کرد: سازمان‌های مردم نهادی که به‌صورت خیریه فعالیت می‌کنند باید شفافیت در عملکرد داشته باشند تا بتوانند در جامعه تاثیرگذار باشند و هرسال گزارش عملکرد مالی و اجرایی ارائه دهند.

وی ادامه داد: گزارش عملکرد مالی و اجرایی علاوه بر این‌که به اطلاع اعضای سازمان و جامعه می‌رسد، باید به اطلاع مراجع نظارتی که مجوز فعالیت از آن‌ها صادرشده، ارائه شود.

ملک‌زاده بیان کرد: سامانه مالی موسسه‌های خیریه در حال طراحی است که اگر اجرایی شود، همه موسسه‌های خیریه موظف هستند اطلاعات مالی خود را در این سامانه بارگذاری نمایند.

وی افزود: با فعال شدن سامانه مالی موسسه‌های خیریه، درآمد موسسه، گروه‌های هدف و نوع خدمات موسسه به جامعه به‌صورت شفاف مشخص می‌شود.

وی ادامه داد: همچنین با ایجاد تعاملاتی بین موسسه‌های خیریه، عملکرد آن‌ها شفاف می‌شود و درصورتی‌که فرد نیازمندی به‌صورت هم‌زمان از چند موسسه خدمات دریافت می‌کند، مشخص خواهد شد.

مدیرکل اجتماعی استانداری قم اضافه کرد: در صورت تحقق تعامل بین موسسه‌های خیریه، موسسه‌ها می‌توانند توانمندی‌های خود را در امور مختلف با یکدیگر به اشتراک بگذارند.

حدود ۳۰۸ سازمان مردم‌نهاد در این استان تاسیس و ثبت‌شده است که ماهیت اجتماعی و غیرانتفاعی دارند.

/۲۰۸۵/ ۶۱۳۳/

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha