نجاتی و قاسمی به دیدار رده‌بندی رفتند

تهران- ایرنا- «علیرضا نجاتی» و «امیرقاسمی منجزی» نمایندگان کشتی فرنگی ایران با شکست در مرحله نیمه‌نهایی پیکارهای جهانی از صعود به فینال بازماندند و به دیدار رده‌بندی رفتند. کشتی فرنگی ایران از پیکارهای جهانی سال ۲۰۱۶ تاکنون فینالیست نداشته است.

مسابقه‌های کشتی فرنگی قهرمانی سال ۲۰۱۹ جهان و کسب سهمیه بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو طی روزهای ۲۳ تا ۲۶ شهریور در شهر «نورسلطان» قزاقستان برگزار می‌شود.

مسابقات مقدماتی سه وزن پایانی رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی جهان و گزینشی المپیک امروز (دوشنبه) در سالن باریس شهر نورسلطان قزاقستان برگزار شد و در پایان علیرضا نجاتی و امیر قاسمی منجزی به دیدار رده‌بندی رفتند و محمدعلی گرایی به گروه شانس مجدد (بازنده ها) رفت.

تیم ملی کشتی فرنگی آخرین مرتبه در سال ۲۰۱۵ و در پیکارهای جهانی آمریکا یک فینالیست داشت که «قاسم رضایی» با راهیابی به فینال وزن ۹۸ کیلوگرم مدال نقره گرفت. تیم ملی از آن سال تاکنون در میادین جهانی فینالیستی نداشته است.

نتایج کشتی گیران کشورمان به شرح زیر است:

در وزن ۶۰ کیلوگرم «علی‌رضا نجاتی» در دور نخست با نتیجه ۹ بر صفر «سیدالله تاژایف» از ترکمنستان را مغلوب کرد. وی در دور بعد مقابل «هایتم محمود» از مصر با نتیجه ۳ بر یک به پیروزی رسید و در دور بعد با نتیجه ۷ بر صفر از سد «کیم سئونگ هاک» از کره جنوبی گذشت و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد.

وی در این دیدار مقابل «ایوو آنگلوف» قهرمان جهان از بلغارستان با نتیجه ۳ بر یک به برتری دست یافت و ضمن کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰ توکیو به مرحله نیمه نهایی راه یافت. نجاتی در این مرحله مقابل «کنیچیرو فومیتا» قهرمان جهان از کشور ژاپن با نتیجه ۱۰ بر یک مغلوب شد و به دیدار رده بندی رفت. حریف نجاتی در این دیدار، برنده کشتی میان «مونتانو» از اکوادور و «تاسمرادف» از ازبکستان با «سیوبانو» از مولداوی است.

در وزن ۷۷ کیلوگرم «محمدعلی گرایی» پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه ۸ بر صفر و در کمتر از ۲ دقیقه «کیم هیون وو» قهرمان المپیک و جهان از کره جنوبی را از پیش رو برداشت. وی در دور بعد در مصاف با «الوین مورسالیف» دارنده مدال برنز جهان از جمهوری آذربایجان با نتیجه ۷ بر ۳ پیروز و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. گرایی در این مرحله مقابل «الکس بیوربرگ کسیدیس» از سوئد با نتیجه ۹ بر یک مغلوب شد و با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال، گرایی به گروه بازنده ها رفت تا کار خود را برای کسب مدال برنز ادامه دهد.

وی در این گروه به مصاف برنده دیدار «دانیل کاتاراگا» از مولداوی و «ادگار بابایان» از لهستان می‌رود و در صورت پیروزی بر این حریف در دیدار رده‌بندی به مصاف «کارپت چالیان» از ارمنستان خواهد رفت.

در وزن ۱۳۰ کیلوگرم «امیر قاسمی منجزی» در دور نخست با نتیجه ۳ بر یک از سد «استپان داوید» از چک گذشت. وی در دور بعد مقابل «سرگئی سیمینوف» قهرمان جهان و دارنده مدال برنز المپیک از روسیه با نتیجه ۶ بر ۴ به پیروزی دست یافت. وی در دور سوم و در مرحله یک چهارم نهایی «مومینجان عبدالله یف» قهرمان بازی‌های آسیایی از ازبکستان را با نتیجه ۳ بر یک مغلوب کرد و ضمن کسب سهمیه المپیک به مرحله نیمه نهایی راه یافت. قاسمی در این مرحله مقابل «اوسکار پینو هیندس» دارنده مدال برنز جهان از کوبا با نتیجه ۶ بر ۲ مغلوب شد و به دیدار رده‌بندی رفت. حریف قاسمی در این دیدار برنده مبارزه «هیکی نابی» از استونی و «ناوین» از هند با «رامانوف» از قرقیزستان است.

دیدارهای شانس مجدد، رده بندی و فینال اوزان فوق فردا (سه شنبه) برگزار می‌شود.

تاکنون «سعید عبدولی» در وزن ۸۲ کیلوگرم یک مدال برنز برای تیم ملی کسب کرده است. «میثم دلخانی» در وزن ۶۳ کیلوگرم پنجم شد و «پویا ناصرپور» در وزن ۵۵ کیلوگرم، «حامد تاب» در وزن ۶۷ کیلوگرم، «امین کاویانی نژاد» در وزن ۷۲ کیلوگرم،   «رامین طاهری» در وزن ۸۷ کیلوگرم و «محمدهادی ساروی» در وزن ۹۷ کیلوگرم نیز از دور رقابت‌ها حذف شده‌اند.

اسامی نفرات راه یافته به دیدار فینال اوزان فوق به شرح زیر است:

۶۰ کیلوگرم: کنیچیرو فومیتا (ژاپن) - سرگئی امیلین (روسیه)

۷۷ کیلوگرم: الکس بیوربرگ کسیدیس (سوئد) – تاماس لورینچ (مجارستان)

۱۳۰ کیلوگرم: اسکار پینو هیندس (کوبا) – رضا کایالپ (ترکیه)

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =