پایان پیکارهای کشتی فرنگی قهرمانی جهان بدون فینالیست ایرانی

تهران- ایرنا- رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی جهان در حالی فردا به پایان می‌رسد که تیم ایران همچون ۳ سال گذشته هیچ نماینده‌ای در فینال ندارد.

مسابقه‌های کشتی فرنگی قهرمانی سال ۲۰۱۹ جهان و کسب سهمیه بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو طی روزهای ۲۳ تا ۲۶ شهریور در شهر «نورسلطان» قزاقستان در حال برگزاری است.

تیم ملی کشتی فرنگی ایران آخرین‌بار در سال ۲۰۱۵ و در پیکارهای جهانی آمریکا یک فینالیست داشت که «قاسم رضایی» با راهیابی به فینال وزن ۹۸ کیلوگرم مدال نقره گرفت اما تیم ملی از آن سال تاکنون در میادین جهانی فینالیستی نداشته است.

مسابقات مقدماتی سه وزن پایانی رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی جهان و گزینشی المپیک امروز (دوشنبه) در سالن باریس شهر نورسلطان قزاقستان برگزار شد و در پایان علیرضا نجاتی و امیر قاسمی منجزی به دیدار رده‌بندی رفتند و محمدعلی گرایی به گروه شانس مجدد (بازنده‌ها) رفت.

تاکنون «سعید عبدولی» در وزن ۸۲ کیلوگرم یک مدال برنز برای تیم ملی کسب کرده‌است. «میثم دلخانی» در وزن ۶۳ کیلوگرم پنجم شد و «پویا ناصرپور» در وزن ۵۵ کیلوگرم، «حامد تاب» در وزن ۶۷ کیلوگرم، «امین کاویانی‌نژاد» در وزن ۷۲ کیلوگرم، «رامین طاهری» در وزن ۸۷ کیلوگرم و «محمدهادی ساروی» در وزن ۹۷ کیلوگرم همگی از دور رقابت‌ها حذف شده‌اند.

در پایان مسابقات سه وزن دوم تیم روسیه با ۱۰۶ امتیاز در جایگاه نخست قرار دارد و تیم‌های گرجستان، ازبکستان، قزاقستان، ارمنستان، آذربایجان و ژاپن به ترتیب با ۶۴، ۵۱، ۴۷، ۴۵، ۴۱ و ۴۰ امتیاز در جایگاه‌های دوم تا هفتم قرار دارند. تیم ایران نیز با ۳۵ امتیاز در جایگاه دوازدهم است.

تا پایان امروز، تاکنون ۱۸ کشتی‌گیر از جمله علیرضا نجاتی در وزن ۶۰ کیلوگرم و امیر قاسمی منجزی در ۱۳۰ کیلوگرم سهمیه المپیک را کسب کرده‌اند. محمدعلی گرایی در وزن ۷۷ کیلوگرم فردا این فرصت را دارد تا ضمن راهیابی به دیدار رده‌بندی سهمیه المپیک هم بگیرد.

نتایج دیدارهای رده‌بندی و فینال ۷ وزن برگزار شده به شرح زیر است:

۵۵ کیلوگرم

فینال: نوگزاری تسورتسومیا (گرجستان) ۹ - خورلان ژاکانشا (قزاقستان) صفر

رده‌بندی:

شوتا اوگاوا (ژاپن) ۱۱ - لیگو کائو (چین) ۲

الدانیز عزیزلی (آذربایجان) ۸ - مکس نوری (آمریکا)

۶۳ کیلوگرم

فینال: شینوبو اوتا (ژاپن) ۱۰ - استپان ماریانیان (روسیه) ۴

رده بندی:

سلاویک گالستیان (ارمنستان) ۷ - میثم دلخانی (ایران) ۵

آلمات کبیسپایف (قزاقستان) ۹ - تینار شارشنبکوف (قرقیزستان)

وزن ۶۷ کیلوگرم

فینال: اسماعیل بوررو مولینا (کوبا) ۳ - آرتم سورکوف(روسیه) ۱

رده‌بندی:

فرانک استابلر (آلمان) ۶ - محمدابراهیم سید (مصر) ۵

میت نمس(صربستان) ۱۰ - فردریک بیرهاوس(دانمارک) صفر

۷۲ کیلوگرم

فینال: ابویزید مانتسیگوف (روسیه) ۹ - آرام واردانیان (ازبکستان) صفر

رده بندی:

آیک مناتساکانیان (بلغارستان) ۳ برنده - میشائیل ویدمایر (آلمان) ۳

بالینت کورپاسی (مجارستان) ۹ - جی یئون لی (کره جنوبی)

۸۲ کیلوگرم

فینال: لاشا گوبادزه (گرجستان) ۵ - رفیق حسین اف (آذربایجان) ۳

رده بندی:

سعید عبدولی (ایران) ۷ - یوری شکریوبا (اوکراین) صفر

هایتائو کیان (چین) برنده با ضربه فنی _  نوربک خاشیمبکوف (ازبکستان)

وزن ۸۷ کیلوگرم

فینال: ژان بلنیوک (اوکراین) ۲ - ویکتور لورینچ(مجارستان) ۱

رده‌بندی:

رستم آساکولوف(ازبکستان) ۶ -  اتابک عزیزبکوف (قرقیزستان) ۲

دنیس کودلا(آلمان) ۲ - میکالای استادوب(بلاروس) ۱

وزن ۹۷ کیلوگرم

فینال: موسی اولویف(روسیه) برنده - آرتور الکسانیان(ارمنستان) بدلیل مصدومیت مسابقه نداد.

رده بندی:

جنک ایلدم (ترکیه) ۴ - گئورگی ملیا (گرجستان) ۱

میهایل کاجایا(صربستان) ۹ - تادز میچالیک(لهستان) ۱

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =