۱۲ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۳۷
کد خبرنگار: 1162
کد خبر: 83463566
۰ نفر

برچسب‌ها

۴۷ خانه مسافر غیرمجاز در کردستان پلمب شد

سنندج - ایرنا - جلوگیری از فعالیت و پلمب خانه‌های مسافر غیرمجاز در کردستان که طی چند سال اخیر رشد قارچ گونه داشته‌اند از هشتم مرداد سال جاری در دستور کار میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و همکاری خوب دستگاه قضایی این استان قرار گرفته و تاکنون ۴۷ واحد پلمب شده‌اند

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: خانه‌های مسافر در کردستان موجب بروز برخی مشکلات اقتصادی و اجتماعی در حوزه گردشگری شده‌اند به همین منظور پلمب آنها در دستور کار قرار گرفته است.

سید محسن علوی با اشاره به اینکه ۳۱ مورد از این واحدهای پلمب شده مربوط به شهر بانه است، اظهار داشت: ۱۶ مورد دیگر نیز در مریوان بودند البته برخورد با این خانهها در تمام نقاط استان در دستور کار است.

وی با اشاره به اینکه فعالیت این خانه‌ها در کردستان از زمان اوج مسافرت‌ها به بانه در چند سال پیش آغاز شد، افزود: در آن زمان (سال ۸۸) برای ساماندهی این خانه‌ها در بانه یک شرکت به نام لاوان فراز تشکیل شد که در این راستا ۱۲۰ خانه مسافر مجوز فعالیت گرفتند.   

علوی اضافه کرد: خانه‌های مسافر طی چند سال گذشته برای برخی به صورت شغل در آمدند که این مساله موجب اعتراض هتلداران شد البته ضرر زیادی به صنعت گردشگری استان نیز وارد کرده است.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان با بیان اینکه از این خانه ها دیگر حمایت نمی‌کنیم،  یادآور شد: در این راستا دیگر مجوزی در استان صادر نمی شود و خانه‌هایی که مجوزشان لغو می‌شود نیز مجوز مجدد برای آنها صادر نخواهیم کرد.

وی با اشاره به اینکه در سال گذشته ۴۵ خانه مسافر غیرمجاز پلمب موقت شدند، گفت: در حال حاضر خانه‌های مسافر دارای مجوز فقط در بانه، مریوان و روستای تاریخی پالنگان مشغول فعالیت هستند.

علوی با اشاره به وجود ۴ هزار و ۵۰۰ تخت مسافر در اماکن اقامتی استان تاکید کرد: ۳۱ هتل، ۲۴ مهمانپذیر و ۲ هتل آپارتمان در این استان مشغول خدمت رسانی به مسافران و گردشگران هستند.

استان کردستان دارای یک هزار و ۵۲۰ اثر تاریخی شناسایی شده شامل آثار باستانی، غارهای طبیعی، درختان کهنسال، میراث منقول، قنات و مکان های طبیعی است، ۸۷۲ اثر از این تعداد شامل ۷۷۳ اثر غیر منقول شامل (آثار تاریخی، تپه، محوطه و بنا)، ۲۰ مورد میراث طبیعی، ۵۶ مورد میراث معنوی و ۲۳ مورد میراث منقول در فهرست آثار باستی کشور به ثبت رسیده است.

۷۳۴۹/۹۱۰۲

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =