۲ مسیر در جنوب سیستان و بلوچستان بازگشایی شد

زاهدان- ایرنا- مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: مسیرهای ایرانشهر - خیرآباد و ایرانشهر - مهرستان که بر اثر سیلاب مسدود شده بود ظهر امروز/چهارشنبه/ بازگشایی شد.

عبدالرحمان شهنوازی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این مسیرها ساعت ۲۳ شب گذشته بر اثر طغیان رودخانه کاجو در جنوب سیستان و بلوچستان بسته شده بود که ظهر امروز بر اثر فروکش کردن آب بازگشایی شد.

وی بیان کرد: همچنان مسیر ارتباطی ۴۰ روستای درگیر سیلاب در حاشیه رودخانه کاجو بسته است که بزودی با فروکش کردن آب این مسیرها بازگشایی خواهد شد.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت:بارندگی که از روز شنبه هفته جاری ناشی از پدیده مونسون رخ داده همچنان با شدت کمتر ادامه دارد.

وی بیان کرد: صبح امروز یک پسربچه از روستاهای اطراف رودخانه کاجو بر اثر سیلاب جان باخت.

شهنوازی اظهار داشت: تا کنون سه نفر بر اثر این سیلاب در جنوب سیستان و بلوچستان جان باختند.

رئیس گروه پیش بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: بر اساس خروجی نقشه‌های پیش‌یابی انتظار می‌رود بارش‌های همرفتی همچنان تا چهارشنبه هفته جاری در جنوب شرق و بخش‌هایی از نواحی نیمه جنوبی این استان ادامه یابد.

علی ملاشاهی اظهار داشت: بارش‌های مونسون تا امروز حدود ۹ شهرستان سیستان و بلوچستان را در برگرفته که در برخی نواحی سبب جریان یافتن رودخانه‌های محلی و سیلابی شدن برخی معابر شهرهای جنوب شرق و نیمه جنوبی این استان شده است.
وی افزود: با توجه به اینکه این بارش‌ها در نتیجه جریانات شدید همرفتی و تشکیل ابرهای کومولی فرم است، انتظار بارش‌های رگباری، تندبادهای موقت، صاعقه و رعد و برق نیز وجود دارد.
رئیس گروه پیش بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: توصیه می‌شود برای جلوگیری از مخاطرات ناشی از رویداد رعدوبرق، صاعقه و احتمال جاری شدن سیلاب موقت از تردد و استقرار در مناطق مرتفع همچنین در حاشیه مسیل‌ها و رودخانه‌های فصلی خودداری شود.

۷۳۱۶**۳۲۱۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =