عملکرد جنیدی در بهبود محیط کسب و کار قابل تقدیر است

تهران- ایرنا- نماینده بخش خصوصی خانه صنعت، معدن و تجارت با ارسال نامه ای خطاب به معاون حقوقی رئیس جمهوری، از حسن عملکرد وی مبنی بر پیگیری تحقق احکام قانونی بهبود مستمر محیط کسب و کار که سالها مورد تاکید و در خواست بخش خصوصی کشور بوده است، قدردانی نمود.

به گزارش روز سه شنبه معاونت حقوقی ریاست جمهوری، بنا به مفاد نامه شماره ۲۴۰۰۶-۴۱ مورخ ۲۶  تیرماه ‌۱۳۹۸‬ سیدعبدالوهاب سهل آبادی، رئیس خانه، صنعت، معدن و تجارت ایران، به مناسبت روز ملی صنعت و معدن، از تلاش ها و پیگیری موثر معاونت حقوقی رئیس جمهوری برای تحقق خواسته های چندین ساله بخش خصوصی که پس از استماع دیدگاههای فعالان بخش خصوصی و طرح مشکلات حقوقی آنها از طریق تشکیل جلسات، صدور بخشنامه ها و دستورالعمل ها و زمینه سازی برای طرح و انتقال خواسته های این بخش به دولت صورت گرفته، سپاسگزاری و قدردانی کرد.
این تقدیر متعاقب همه اقدامات معاونت حقوقی به ویژه صدور بخشنامه شماره ۴۶۵۳۲ مورخ ۱۹ تیرماه ‌۱۳۹۸‬ خطاب به همه دستگاههای اجرایی ارسال شده است.
به موجب این بخشنامه همه دستگاهها شامل وزارتخانه ها، سازمان ها، موسسات و شرکت های دولتی، نهادهای انقلابی و استانداریهای سراسر کشور در اجرای مواد (۲ و۳) قانون بهبود مستمر محیط کسب وکار مصوب سال ۱۳۹۰، در تدوین یا اصلاح بخشنامه ها و رویه های اجرایی مرتبط با کسب و کار و در ارائه پیشنهاد تصویب مقررات نظر تشکل های اقتصادی غیر دولتی نظیر اتاق های بازرگانی، صنایع معادن و کشاورزی ایران، تعاون ایران وتشکل های کارفرمایی و کارگری را با دعوت از نمایندگان آنها برای شرکت در جلسات مورد توجه قرار دهند.

همچنین دستگاههای مذکور موظف شده اند به هنگام ارسال پیشنهادهای فوق به مراجع تصمیم گیری، متون حاوی دیدگاهها و پیشنهادهای بخش خصوصی و گزارش توجیهی پذیرش یا رد این دیدگاهها را به این مراجع و گزارش سالیانه عملکرد خود در اجرای بخشنامه را به معاونت حقوقی ارسال کنند.
همچنین دراین نامه بیانیه صادره در روز ملی صنعت ومعدن سال جاری که حاوی دیدگاهها و پیشنهادهای بخش خصوصی است برای معاون حقوقی ارسال شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =