۲۸ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۷:۴۸
کد خبرنگار: 2062
کد خبر: 83358055
۰ نفر
ابلاغ مدیران مدارسی که وجه غیرمجاز دریافت کنند لغو می شود

مشهد- ایرنا- رئیس اداره نظارت و ارزیابی عملکرد اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: ابلاغ مدیران مدارسی که در زمان ثبت نام دانش آموزان وجه غیرمجاز دریافت کنند لغو می شود.

محمد قوامی نژاد روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هنگام ثبت نام در مدارس فقط وجوه کتاب های درسی و مبلغ بیمه باید از دانش آموزان اخذ شود و دریافت هرگونه وجه اضافی دیگر تخلف محسوب می شود ضمن اینکه اجبار در دریافت وجه نیز تحت هیچ شرایطی قابل قبول نیست.

وی اظهار داشت: پارسال یک هزار و ۶۴۸ فقره شکایت تلفنی، حضوری، پیامکی و کتبی از تخلف هنگام ثبت نام در مدارس استان دریافت شد که به تمام آنها رسیدگی شده است.

وی گفت: امسال نیز روند نظارت بر ثبت نام با قوت ادامه دارد و مدیران مدارس مکلف شده اند بنر حاوی اطلاعات لازم در باره شماره تلفن و سامانه مربوط به اعلام شکایات را در معرض دید عموم قرار دهند.

قوامی نژاد افزود: تاکنون گزارشی از تخلف دریافت وجه در زمان ثبت نام در مدارس استان مشاهده و دریافت نشده است.

وی اظهار داشت: برای مدیران متخلف در این زمینه به ترتیب تذکر شفاهی، تذکر کتبی، توبیخ درج در پرونده و در نهایت حکم لغو ابلاغ و تغییر محل خدمت صادر می‌شود.

وی گفت: مشارکت والدین در تامین هزینه ها و نیازهای مدارس دولتی اختیاری است و هیچیک از والدین مجبور به پرداخت وجه در این زمینه نیستند ضمن اینکه انجمن اولیا و مربیان برای ارائه کمک های والدین به مدرسه در هر سال برای همان سال تحصیلی تصمیم گیری و رأی گیری می کنند.

قوامی نژاد افزود: دریافت وجه از والدین از سوی مدارس در این زمینه باید منوط به برگزاری جلسه انجمن اولیا و مربیان و تصویب اعضای آن باشد.

هم اکنون ۹ هزار واحد آموزشی با بیش از ۵۴ هزار کلاس درس در استان خراسان رضوی فعالیت دارند.

این استان دارای بیش از یک میلیون و ۲۲۲ هزار دانش آموز است.

۷۴۹۶ / ‏‬ ۶۰۵۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =