دبیركل جنبش توحید اسلامی لبنان اقدام ترامپ علیه سپاه را محكوم كرد

بیروت - ایرنا - دبیركل جنبش توحید اسلامی لبنان، تصمیم 'دونالد ترامپ' رییس جمهوری آمریكا را در درج نام سپاه پاسداران در فهرست گروه های تروریستی محكوم كرد.

به گزارش ایرنا، 'شیخ بلال سعید شعبان' این مطلب را روز گذشته(پنجشنبه) در دیدار با 'محمد مهدی شریعتمداری' رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در شهر طرابلس بیان كرد.
دونالد ترامپ روز دوشنبه 19 فروردین ماه با انتشار بیانیه ای مطبوعاتی اعلام كرد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را در فهرست سازمان های تروریستی قرار می دهد.
دبیركل جنبش توحید اسلامی لبنان در این دیدار بر لزوم وحدت اسلامی بین مسلمانان تاكید كرد و با اشاره به سفر به ایران و بازدید از برخی مراكز اهل سنت از جمله مساجد آنان، اهتمام جمهوری اسلامی به این موسسه ها را مثبت خواند.
شیخ بلال سعید شعبان همچنین با مصیبت دیدگان سیل اخیر در ایران ابراز همدردی و تاسف كرد.
وی امروز (جمعه) نیز با ارسال پیام به آیت الله سید احمد میرعمادی نماینده ولی فقیه در لرستان با مردم سیلزده این استان ابراز همدردی كرد.
رایزن فرهنگی ایران در جریان سفر به طرابلس در شمال غرب لبنان در مراسم افتتاحیه نمایشگاه كتاب در این شهر نیز حضور یافت.
وی در این مراسم با حضور در برخی غرفه ها مربوط به زنان مسلمان و پیشاهنگان فلسطین، از نزدیك با ناشران و مسوولان آنان گفت وگو كرد.
نشست با اعضای هیات امنای دانشگاه طرابلس و بازدید از بخش های مختلف این دانشگاه از دیگر برنامه های سفر شریعتمداری به طرابلس بود.
حضور و بازدید از درمانگاه جنبش توحید اسلامی در طرابلس از دیگر برنامه های رایزن فرهنگی ایران در این شهر بود كه به نمایندگی از سوی سید محمد جلال فیروزنیا سفیر جمهوری اسلامی ایران به آن سفر كرده بود.
از نكات جالب این سفر خوش آمد گویی برخی لبنانی های حاضر در نمایشگاه و هنگام بازدید به زبان فارسی به رایزن فرهنگی ایران و هیات همراه بوده است.
خاورم ** 1436 ** 1071