۲۴ فروردین ۱۳۹۸، ۱۵:۵۰
کد خبر: 83276324
T T
۰ نفر

هلال احمر روش كمك آنی به سیل زدگان را اعلام كرد

۲۴ فروردین ۱۳۹۸، ۱۵:۵۰
کد خبر: 83276324
هلال احمر روش كمك آنی به سیل زدگان را اعلام كرد

تهران- ایرنا- رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر اعلام كرد: مردم مهربان و مهرورز ایران زمین می توانند با شماره گیری كد دستوری *780*112# كمك های نقدی خود را برای اختصاص به سیل زدگان كشور به صورت آنی و لحظه ای واریز كنند.

محمد نصیری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا، با اعلام این مطلب افزود: جمعیت هلال احمر به عنوان امانتدار مردم، می تواند هدایت منابع مالی و انسانی را به فعالیت های خیریه و عام المنفعه به عهده گیرد.
وی گفت: مردم نوعدوست ایران می توانند جهت كمك های نقدی به هموطنان سیل زده و جبران خسارات وارد شده به آنان از طریق شماره حساب 99999 نزد همه بانك های كشور، كد دستوری*780*112# شماره كارت های بانك ملت 6104337999999996 و بانك رفاه5894631850259730 و شماره شبا بانك ملت 920120000000000000099999 اقدام كنند.
وی با اشاره به كمك های قابل توجه صاحبان صنایع و مشاغل به آسیب دیدگان از سیل اخیر كشور از طریق جمعیت هلال احمر، اظهار داشت: موضوع مسئولیت پذیری اجتماعی و تلاش برای ترویج و اشاعه آن در جامعه از وظایف ذاتی سازمان داوطلبان است كه در این راستا با دعوت از داوطلبان حقیقی و حقوقی، این مهم را محقق می سازد.
رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر اضافه كرد: همواره حضور و همراهی بخش خصوصی و صنایع و مشاغل را در سوانح و حوادث شاهد هستیم و در این مقطع زمانی نیز فرصت كمك و حمایت هماهنگ بخش خصوصی از سیل‌ زدگان كشور از طریق جمعیت هلال احمر در قالب ماده 172 قانون مالیات ‌های مستقیم مهیا است.
نصیری توضیح داد: براساس این ماده، كمك‌ های نقدی و غیر نقدی تمام صنایع و مشاغل به سیل ‌زدگان از طریق جمعیت هلال احمر، از درآمد مشمول مالیات عملكرد سال پرداخت منبعی كه مودی اتنخاب می‌كند، قابل كسر است.
رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر با دعوت از مدیران نیكوكار و خیرین صاحب كسب و كار، خاطرنشان كرد: شماره 34 و 02188919133 و دورنگار 02188919140 حوزه ریاست سازمان داوطلبان، آماده پاسخگویی و هماهنگی برای بهره مندی صاحبان صنایع و مشاغل علاقه مند به مشاركت در فعالیت های عام المنفعه جمعیت هلال احمر از فرصت های قانونی پیش‌بینی شده در ماده 172 قانون مالیات‌های مستقیم است.
به گفته نصیری، تاكنون بانك های ملی، ملت، سپه، پارسیان، رسالت، دی، شهر، مسكن، رفاه كارگران، پست بانك، تجارت، صادرات، آینده، مهر ایران و كشاورزی به پویش «سیل مهربانی» پیوسته اند و با توجه به استقبال سایر بانك ها از این پویش قرار شد آنها هم در روزهای آتی به این پویش بپیوندند؛ همچنین شركت های ایرانسل، دیجی كالا،آپ، كفش ملی، آمیكو، نیكو، دخانیات ،پست تهران، تیپاكس، زرماكارون و مینو كمك های شان را برای حمایت از سیل زدگان كشور اهدا كرده اند، به علاوه فروشگاه های زنجیره ای رفاه، شهروند، گلرنگ به پویش«سیل مهربانی» جمعیت هلال احمر برای حمایت از سیل زدگان پیوستند.
یاد آور می شود براساس ماده 172 قانون مالیات‌های مستقیم، 100درصد وجوهی كه به حساب‌های تعیین شده از طرف دولت به منظور بازسازی یا كمك و نظایر آن به صورت بلاعوض پرداخت می‌شود و همچنین وجوه پرداختی یا تخصیصی یا كمك‌های غیرنقدی بلاعوض اشخاص اعم از حقیقی یا حقوقی به جمعیت هلال احمر طبق ضوابطی كه توسط وزارتخانه‌ امور اقتصادی و دارایی تعیین می‌شود از درآمد مشمول مالیات عملكرد سال پرداخت منبعی كه موردی انتخاب خواهد كرد قابل كسر است.
علی اصغر پیوندی، رئیس جمعیت هلال احمر امروز (شنبه) در نشست خبری تشریح خدمات و اقدامات جمعیت هلال احمر در استان های سیل زده، كمك ها و محموله های بشردوستانه خارجی و همچنین اقدامات آینده این جمعیت در این مناطق در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مردم نوعدوست كشورمان تا صبح امروز برای هموطنان خود ۱۰۰ میلیارد تومان به حساب هلال‌احمر واریز كردند كه ضمن تقدیر و تشكر از این همكاری باید گفت كه انتظار می‌رود تا مردم همراه و نوعدوست كشورمان بیش از این به یاری هموطنان خود بشتابند تا بتوانیم بار كوچكی از مشكلات بسیار آسیب‌دیدگان را از دوش آنها برداریم.
در پی وقوع بارش‌های سنگین و كم‌سابقه از ابتدای سال در استان‌های شمالی، غربی و جنوب ‏غربی ‏كشور و به دنبال آن جاری شدن سیلاب در این مناطق، خسارات جانی و مالی فراوانی وارد شده است و در این میان، استانهای گلستان، خوزستان، لرستان و فارس، بیشترین آسیب‌ها را متحمل شده‌اند.
اجتمام *7029 * 3063