۲۷ آذر ۱۳۹۷، ۲۰:۲۳
کد خبر: 83139548
T T
۰ نفر
جهت گیری ها و شاخص های كلان بودجه سال 98 تصویب شد

تهران - ایرنا - جهت گیری ها و شاخص های كلان بودجه سال 98 در جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی به ریاست رییس جمهوری تصویب شد.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، شورای عالی هماهنگی اقتصادی عصر سه شنبه به ریاست حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رئیس جمهوری و با حضور روسای قوای مقننه و قضاییه تشكیل جلسه داد.
رئیس سازمان برنامه و بودجه در این جلسه گزارشی از اصلاحات انجام شده در پیش نویس بودجه سال 98 كه براساس رهنمودهای مقام معظم رهبری تدوین شده است، ارائه داد.
ویرایش تكمیل یافته بودجه كه به مجلس شورای اسلامی تسلیم خواهد شد، با توجه به پیش بینی درآمدها و نیاز به انضباط بودجه ای و كاهش هزینه ها تنظیم شده و بر حمایت از معیشت مردم، ارائه خدمات ضروری اجتماعی از جمله در زمینه امنیت، سلامت، آموزش و حفظ تولید و اشتغال و افزایش شفافیت تاكید دارد.
این جهت گیری ها و شاخص های كلان بودجه 98 پس از بحث و بررسی مورد تایید شورای عالی هماهنگی اقتصادی قرار گرفت.
همچنین نقشه راه و برنامه كلی اصلاح ساختار بودجه عمومی در افق 99-98 كه توسط سازمان برنامه و بودجه تهیه شده است در این جلسه ارائه شد.
اصلاح ساختار بودجه شامل حمایت از تولید و اشتغال، ساماندهی و هدفمندسازی یارانه ها، افزایش درآمدهای پایدار، اصلاح ساختاری رابطه درآمدهای نفتی و بودجه، افزایش شفافیت و انضباط بودجه ای، تقویت نظارت و اصلاح ساختار شركت های دولتی و كوچك سازی دولت می باشد كه تهیه برنامه اجرایی آن در دستور كار دستگاه های مختلف قرار گرفته است.
همچنین وزیر نفت در این جلسه با ارائه گزارشی از اجرای مصوبه قبلی شورای عالی در خصوص فروش نفت در بورس انرژی، راهكارهای آن وزارت در زمینه عرضه گسترده تر نفت در بورس انرژی را مطرح كرد كه مورد تصویب قرار گرفت.
سیام**1751**1535
۰ نفر