۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۷،‏ ۹:۴۰
کد خبر: 82903618
۰ نفر
زمین لرزه یاسوج 31 زخمی داشت

یاسوج - ایرنا - فرماندار بویراحمد گفت: زمین لرزه 5.2 ریشتری صبح امروز چهارشنبه یاسوج 31 زخمی داشت كه بیشتر آنان در روستاهای اطراف از جمله «گنجه ای» و «ده برآفتاب» آسیب دیدند.

شاهرخ كناری در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با وقوع زمین لرزه 17 سایت مخابراتی آسیب دید كه تاكنون 11 مورد از آنها ترمیم شده است.
وی عنوان كرد: برق منطقه كاكان، گنجه ای، گوشه و مادوان در شهرستان بویراحمد با وقوع این زمین لرزه قطع شده و دستگاه های خدمات رسان در حال بازسازی سامانه های برق رسانی هستند.
كناری بیان كرد: با پیگیری ستاد مدیریت بحران استان 2 فروند بالگرد ارتش نیز در فرودگاه یاسوج برای امدادرسانی های احتمالی مستقر شده است.
عباس بهشتی فرماندار دنا در شهرستان بویراحمد نیز گفت: زمین لرزه «سی سخت» مصدوم جدی نداشت اما خسارت های مالی برجاگذاشت كه پس از جمع بندی اعلام می شود.
معاون عمرانی استاندار كهگیلویه وبویراحمد نیز گفت: میزان خسارت های زمین لرزه 5.2 ریشتری صبح امروز در شهر سی سخت در دست بررسی است و پس از جمع بندی اعلام خواهد شد.
عزیز فیلی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: به دلیل بالا بودن گستره این زمین لرزه، ستاد بحران استان در شهرستان های دنا و بویراحمد تشكیل شده است.
وی بیان كرد: همه نیروهای امدادی هلال احمر، فوریت های پزشكی و دیگرر دستگاه های خدمات رسان استان برای مقابله با حوادث و پس لرزه های احتمالی زمین لرزه به حال آماده باش در آمده اند.
وی تصریح كرد كه گستره بالای این زمین لرزه هشدار جدی و زنگ خطری برای استان بوده و مردم به ویژه خانواده هایی كه در روستاها و یا بافت های فرسوده ساكن هستند با رعایت مسایل ایمنی و پس لرزه های احتمالی بهتر است كه امروز را بیرون از منازل سپری كنند.
این زمین لرزه ساعت 8 و 38 دقیقه صبح چهارشنبه رخ داد.
شدت این زمین لرزه 5.2 ریشتر و در عمق هشت كیلومتری زمین رخ داد.
مركز این زمین لرزه در 10 كیلومتری سی سخت، 19 كیلومتری یاسوج و 23 كیلومتری چیتاب كهگیلویه و بویر احمد بوده است.
شدت زمین لرزه به حدی بود كه دیوار برخی خانه ها ترك خورده و مردم سراسیمه منازل خود را ترك و به خیابان ها آمدند.
گفته می شود در اثر این زمین لرزه خطوط تلفن برخی نقاط قطع شده و قسمت‌هایی از كوه دنا در سی سخت نیز ریزش كرده است.
سی‌سخت مركز شهرستان دنا در 35 كیلومتری شمال غربی شهر یاسوج مركز استان كهگیلویه و بویراحمد قرار دارد.
3016/6110