۲ دی ۱۳۹۶، ۲۰:۰۷
کد خبر: 82773174
T T
۰ نفر
خارج كردن تومور از قلب كودك سه ماهه در زاهدان

زاهدان - ایرنا - رئیس بیمارستان علی ابن ابیطالب(ع) زاهدان گفت كه متخصصان این بیمارستان موفق شدند تومور بزرگی را از روی قلب كودك سه ماهه خارج كنند.

دكتر مسعود صالحی شنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این نوزاد سه ماهه با وزن حدود چهار كیلوگرم با تنگی نفس و درد شدید شكمی به صورت اورژانسی در بیمارستان علی ابن ابیطالب(ع) زاهدان پذیرش شد.
وی ادامه داد: پس از بررسی مشخص شد توده بزرگی به اندازه چهار برابر قلب نوزاد، قسمت های مختلف قلب و ریه چپ را درگیر كرده و منجر به كاهش خون رسانی به مغز و دست راست بیمار شده بود.
وی تصریح كرد: بیمار یك مرتبه پیش از انجام عمل جراحی و یك مرتبه در حین عمل دچار ایست قلبی شد كه با انجام اعمال مورد نیاز بلافاصله به زندگی بازگشت.
وی با اشاره به اینكه این عمل جراحی هشت ساعت زمان برد گفت: تومور به طور كامل از روی قلب بیمار جدا و شریان مغزی و شریان دست راست با استفاده از عروق مصنوعی پیوند زده شد.
رئیس بیمارستان علی ابن ابیطالب(ع) زاهدان گفت: خوشبختانه بیمار در حال حاضر كاملا هوشیار و در آستانه ترخیص از بیمارستان است.
به گزارش ایرنا استان سیستان و بلوچستان با توجه به گستردگی در حوزه بهداشت و درمان به سه بخش تقسیم شده كه شهرستان های شمالی شامل زابل، هیرمند، زهك، هامون و نیمروز زیر پوشش دانشگاه علوم پزشكی زابل و شهرستان های زاهدان، میرجاوه، خاش، سراوان، سیب و سوران، مهرستان، چابهار و كنارك زیر نظر دانشگاه علوم پزشكی زاهدان و شهرستان های ایرانشهر، سرباز، نیكشهر، دلگان، فنوج و قصرقند زیر پوشش دانشكده علوم پزشكی ایرانشهر قرار دارد.
7316**3213
خبرنگار: عصمت جهانی **انتشاردهنده: عباسعلی نقی یان
۰ نفر