پكن میزبان گردهمایی صلح خاورمیانه با هدف حل مساله فلسطین

پكن - ایرنا - چین برای كمك به كاهش تنش ها در خاورمیانه و پیشبرد صلح در این منطقه، گردهمایی 'صلح خاورمیانه' را با حضور طرف های ذی ربط در پایان سال جاری میلادی برگزار می كند.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از تارنمای یی سی چین، این كشور بر این باور است كه حقوق مردم فلسطین باید اعاده شده و كشور مستقل فلسطین به پایتختی قدس ایجاد شود.
'وانگ یی' وزیر خارجه چین با اشاره به برگزاری این گردهمایی در روزهای آینده، تصریح كرد: آینده منطقه خاورمیانه باید بر اساس گفت و گو و مطابق با قطعنامه های سازمان ملل تعیین شود.
وی افزود: اگر قرار باشد درباره قدس و مساله خاورمیانه تصمیمی گرفته شود، لازم است این كار بر اساس گفت و گو صورت گیرد و مقررات موجود جهانی مورد توجه باشد.
او با اشاره به فزاینده بودن تنش ها در خاورمیانه به دنبال تصمیم اخیر 'دونالد ترامپ' رئیس جمهوری آمریكا خواستار خویشتنداری همه جوانب ذی ربط شد تا بحران بیش از این گسترش نیابد و بتوان بر چالش های موجود فایق آمد.
خبرگزاری شینهوا و دیگر رسانه های گروهی چین پس از تصمیم ترامپ برای شناسایی قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی این اقدام را عامل تشدید تنش ها دانسته و نوشته اند كه این اقدام رئیس جمهوری آمریكا، فرایند صلح خاورمیانه را به خطر می اندازد.
تارنمای یی سی چین زمان برگزاری همایش مذكور را هفته آخر ماه جاری میلادی عنوان كرده است.
شبد**آساق**231**1904*1379
انتشار دهنده: هادی افتخاری

سرخط اخبار جهان