۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۶، ۱۳:۲۰
کد خبر: 82530506
T T
۰ نفر

61 درصدتصادفات برون‌شهری درجاده های اصلی

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۶، ۱۳:۲۰
کد خبر: 82530506
61 درصدتصادفات برون‌شهری درجاده های اصلی

تهران - ایرنا - رئیس مركز اطلاعات و كنترل ترافیك پلیس راهور نیروی انتظامی گفت: در فروردین ٩٦ حدود ٦١ درصد تصادفات رانندگی جاده‌ای در محورهای اصلی رخ داده است.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از پایگاه خبری پلیس راهور، سرهنگ نادر رحمانی افزود: در این مدت ٢٦ درصد تصادفات برون شهری در محورهای فرعی و ١٣ درصد هم در محورهای روستایی اتفاق افتاده است.
وی اضافه كرد: از بین تصادفات برون شهری فروردین ماه ٩٦، نزدیك به ٤٠ درصد آنها از شكل واژگونی بوده است، در عین حال در ١٠ درصد این تصادفات هم عابرین پیاده حضور داشته اند.
رئیس مركز اطلاعات و كنترل ترافیك پلیس راهور نیروی انتظامی گفت: موتورسیكلت ها در 40 درصد تصادفات درون شهری نقش دارند به گونه ای كه در سال 95 این وسیله نقلیه در حدود 58 هزار فقره از تصادفات حضور داشتند.
رحمانی افزود: با بررسی آمار 6 ماه اول سال 95، مشخص شد سواری ها ٥٤ درصد تصادفات درون شهری را رقم زده اند و موتور سیكلت ها با سهم ٣٨ درصدی در رتبه دوم قرار دارند.
وی اضافه كرد: در سال ٩٥، موتورسیكلت ها، با حضور در نزدیك به ٥٨ هزار فقره تصادف، كامیون ها با حضور در ٣٠ هزار فقره و مسافربری های عمومی با حضور در نزدیك به یك هزار و ٦٠٠ فقره، مابقی تصادفات درون شهری را شامل می شدند.
رحمانی اضافه كرد: بیش از ٨٦ هزار فقره تصادف برای سواری ها در طول سال ٩٥ در داخل شهرهای كشور اتفاق افتاده كه در مجموع، نزدیك به ٥٥ درصد حوادث را تشكیل داده است.
رئیس مركز اطلاعات و كنترل ترافیك پلیس راهور نیروی انتظامی گفت: طی سال گذشته، در هشت هزار و ٨٧١ فقره درون شهری ، وانت ها حضور داشته اند كه نزدیك به پنج درصد كل تصادفات داخل شهر را شامل می شود.
رحمانی افزود: به این ترتیب طبق آمار سال ٩٥، موتورسیكلت ها ٣٧ درصد تصادفات،كامیون ها ٢ درصد و مسافربری های عمومی یك درصد تصادفات درون شهری را رقم زده اند.
بنابر گفته مقامات پلیس راهنمایی و رانندگی 5 / 3
میلیون دستگاه موتورسیكلت و 2 / 3 میلیون خودرو شماره گذاری شده در تهران وجود دارد.
موتورسیكلت سالهاست كه به عنوان متهم ردیف اول تصادفات منجر به فوت در تهران شناخته شده است.بطور متوسط روزانه سه تن در تهران در اثر تصادف كشته می شوند.
براساس آمار سازمان پزشكی قانونی، در پنج ماه سال 95 نسبت به مدت مشابه سال گذشته(1394) هفت هزار و 83 تن در اثر تصافات جان باختند كه این رقم 7 / 2 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته كاهش داشته است.
اجتمام9105**1776
تنظیم:معصومه نیكنام ** انتشار: لیلا خطیب زاده
*آگاهی از آخرین اخبار اجتماعی و حوادث ایران و جهان در كانال تلگرام گروه اجتماعی ایرنا:
@irnaej
https://t.me/irnaej
۰ نفر