۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۶، ۹:۰۸
کد خبر: 82529989
T T
۰ نفر
بزرگ ترین طرح اجتماعی بعد از انقلاب در دولت یازدهم كلید خورد

تهران - ایرنا - رئیس سازمان بهزیستی كشور گفت: بزرگ ترین طرح اجتماعی بعد از انقلاب تحت عنوان طرح نظام مراقبت های اجتماعی دانش آموزان موسوم به طرح 'نماد' در دولت تدبیر و امید كلید خورد.

انوشیروان محسنی بندپی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به اینكه مدرسه در رشد و پرورش شخصیت كودكان نقش بسزایی دارد و شاخص های تربیتی از سنین كودكی شكل می گیرد، طرح نظام مراقبت های اجتماعی دانش آموزان در رابطه با توانمندسازی، حمایت های اجتماعی و روانی و تحكیم خانواده در دولت یازدهم اجرایی شد.
وی با اشاره به توانمندسازی دانش آموزان و مقابله با آسیب‌های اجتماعی از طریق مداخله به موقع و موثر با استفاده از رویكرد پیشگیری رشدمدار در این طرح گفت: این طرح بطور آزمایشی در 6 استان از جمله استان های تهران، البرز و سیستان و بلوچستان اجرایی شده است.
وی خاطرنشان كرد: این طرح با همكاری 9 نهاد از جمله وزارت بهداشت، آموزش و پرورش، وزارت كشور، معاونت پیشگیری قوه قضائیه، بنیاد بركت، كمیته امداد و سازمان بهزیستی كشور برای دانش آموزان در دو مقطع 6 ساله اول و 6 ساله دوم تحصیلی اجرایی می شود و محوریت تدوین محتواهای آموزشی برعهده سازمان بهزیستی كشور است.
رئیس سازمان بهزیستی كشور گفت: این سازمان ، بسته های آموزشی در حوزه مددكاری اجتماعی و روانی برای دانش آموزان، معلمان، خانواده ها و كارشناس مربوطه تدوین كرده است.
به گفته محسنی بندپی ، هم اكنون 23 بسته آموزشی مددكاری و 34 بسته آموزشی حمایت های اجتماعی و روانی برای گروه هدف دانش آموزی، تهیه شده است.
وی ادامه داد: این بسته های آموزشی درباره زندگی اجتماعی، افزایش مهارت های زندگی، توانمندسازی، افزایش ظرفیت نقد پذیری و رشد و تكامل همه جانبه است.
رئیس سازمان بهزیستی كشور تاكید كرد: طرح آزمایشی نماد را می خواهیم در تمام استان های كشور، اجرایی كنیم.
محسنی بندپی یادآور شد: طرح نماد، یك برنامه علمی و تخصصی است كه محتوای آموزشی آن از سوی اساتید و صاحب‌نظران دانشگاه های علامه طباطبایی ، علوم بهزیستی و توانبخشی و دانشكده علوم اجتماعی و روانشناسی تهیه شده است.
وی اضافه كرد: این طرح اهدافی مانند اجتماع پذیری، ارتقای مهارت های زندگی، توانمندی نه گفتن به تعارف های اشتباه و پیشگیری از لغزش ها را در نظر دارد.
به گزارش ایرنا ، هم اكنون 13 میلیون دانش آموز در مقاطع مختلف در كشور مشغول تحصیل هستند.
اجتمام**9185**1569**مصاحبه كننده: سادات حسینی خواه ** انتشار: علی حبیبی
*آگاهی از آخرین اخبار اجتماعی و حوادث ایران و جهان در كانال تلگرام گروه اجتماعی ایرنا:
@irnaej
https://t.me/irnaej
۰ نفر