۲۱ تیر ۱۳۹۳، ۸:۱۵
کد خبر: 81233671
T T
۰ نفر
آمادگی ایران برای جبران قطع احتمالی صادرات نفت عراق

تهران - ایرنا - معاون امور بین الملل و بازرگانی وزیر نفت گفت: ایران آمادگی دارد در صورتی كه بحران امنیتی در عراق گسترش یافته و صدور نفت این كشور متوقف شود، نفت خود را در مدت كوتاهی جایگزین نفت عراق كند.

علی ماجدی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا در خصوص توانایی ایران برای جبران قطع احتمالی صدور نفت عراق در صورت گسترش ناامنی ها و افزایش فعالیت گروه تروریستی داعش، اظهار داشت: تردیدی در توانایی ایران برای جایگزینی نفت عراق وجود ندارد.

معاون امور بین الملل و بازرگانی وزیر نفت افزود: در دوران وزارت سابق بیژن زنگنه، ركورد تولید نفت ایران 4.2 میلیون بشكه بوده كه امكان دستیابی به آن وجود دارد.

وی خاطرنشان كرد: در حال حاضر می توانیم در طول 6 ماه به ظرفیت تولید 4 میلیون بشكه نفت برسیم و نیاز بازار را تامین كنیم.

معاون وزیر نفت، تصریح كرد: ایران به دنبال در اختیار گرفتن سهم خود از بازار جهانی انرژی است.

ماجدی ادامه داد: دنیا باید به این جمع بندی برسد كه به طور طبیعی ایران به عنوان امن ترین و باثبات ترین كشور تامین كننده منابع انرژی در منطقه به شمار می رود.

در هفته های اخیر گروه تروریستی داعش با حمایت برخی دولت های منطقه ای مناطق گسترده ای را در غرب و شمال غربی عراق تصرف كرده است.

پس از تصرف بخش هایی از عراق، نگرانی هایی در خصوص تسلط این گروه تروریستی بر میادین نفتی این كشور كه بیشتر در استان های جنوبی واقع شده اند و قطع احتمالی صادرات نفت، پدید آمده است.

اقتصام(4)2022**1558
۰ نفر