۲۱ مرداد ۱۳۹۱، ۱۹:۲۱
کد خبر: 80271499
T T
۰ نفر
تعدادي از دانشجويان دانشگاه هاي گرجستان به ايران اعزام شدند

باكو - به منظور شركت در دوره هاي آموزشي دانش افزايي زبان و ادبيات فارسي، 14 نفر از دانشجويان منتخب رشته ايرانشناسي از دانشگاههاي دولتي تفليس، ايليا و كوتايسي گرجستان ، روز شنبه به ايران اعزام شدند.

به گزارش ایرنا، دانشجویان ایرانشناس دانشگاه های گرجستان پیش از اعزام به ایران با حضور در سفارت كشورمان در تفلیس با ' مجید صابر' سفیر جمهوری اسلامی ایران و ' احسان خزاعی 'رایزن فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفتگو كردند.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در این دیدار بر استفاده بهینه دانشجویان گرجی از دوره های آموزشی زبان و ادبیات فارسی تاكید كرد و گفت: در طول برگزاری این دوره های آموزشی در ایران ، دانشجویان گرجی با مطالبی جدیدی در خصوص ایران معاصر و فرهنگ و ادب ایرانی آشنا می شوند.

' مجید صابر ' اظهارداشت: با توجه به اینكه اعزام دانشجویان گرجی به ایران با ماه مبارك رمضان همزمان شده است ، لذا آنها با آداب و رسوم ایرانیان در این ماه مبارك نیز آشنا خواهند شد.

سفیر كشورمان ضمن تاكید بر ثبت خاطرات، انجام تحقیقات و همچنین تهیه تصاویر مناسب از این دوره های آموزشی، خواستار توجه جدی دانشجویان به بعد علمی این سفر و دوره های آموزشی زبان و ادبیات فارسی در ایران شد.

' احسان خزاعی ' رایزن فرهنگی كشورمان در این دیدار ویژگی های دوره های آموزشی دانش افزایی را برای دانشجویان برشمرد و نحوه حضور ایرانشناسان جوان گرجی را در این دوره های آموزشی در ایران تشریح كرد.

وی، هدف اصلی از برگزاری این دوره های آموزشی را تقویت مهارت های گفتاری، شنیداری و نوشتاری در حوزه زبان و ادبیات فارسی عنوان كرد و گفت: در این دوره های آموزشی دانشجویان اعزامی با دستاورهای علمی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران اشنا می شوند.

یادآور می شود: هفتاد و نهمین دوره دانش افزایی زبان و ادبیات فارسی با حضور 134 دانشجوی رشته ایرانشناسی از 23 كشور جهان از سوی مركز گسترش زبان و ادبیات فارسی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در دانشگاه بین المللی قزوین از تاریخ 22 مردادماه جاری به مدت یكماه برگزار می شود و دانشجویان اعزامی در این مدت از مراكز فرهنگی و تاریخی شهرهای تهران و اصفهان بازدید می كنند.

خاورم/1108