۲۸ بهمن ۱۴۰۲، ۱۰:۱۱
کد خبرنگار: 5508
کد خبر: 85388976
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

اهرم تروریسم و شکست پروژه آمریکا برای تداوم حضور نظامی در عراق

تهران- ایرنا- منابع عراقی به تحرکات اشغالگران آمریکایی برای احیای تروریست‌های تکفیری به منظور بی ثبات کردن عراق اشاره کردند.

به گزارش روز شنبه ایرنا به نقل از پایگاه عراقی المعلومه، آمریکا به تروریسم داعشی دلبسته و یکی از مناطقی که شمار زیادی از تکفیری ها را در آن نگه داشته است، اردوگاه «الهول» است.

واشنگتن هزاران سرکرده داعشی را در اردوگاه یادشده و زندان‌های الحسکه در شرق فرات سوریه نگه داشته و از منابع موجود در منطقه که بر آن چنگ انداخته، برای حفظ این گروه های جنایتکار بهره می‌برد که این نشان از یک طرح با هدف برهم زدن اوضاع منطقه و عراق دارد.

«علی الفتلاوی» عضو ائتلاف فتح عراق در این باره به المعلومه گفت: آمریکا توان اجرای طرح ورود داعشی ها از اردوگاه الهول به عراق را نخواهد داشت و اگر هزاران تروریست به کشور وارد شوند، عراقی ها توان شکست آنها را دارند، به ویژه اینکه این کشور توان درهم شکستن داعش را دارد.

وی افزود: عراق از طریق امکانات و نیرو و تجهیزات نظامی که دارد، توان دفع خطر را دارد.

از سوی دیگر «علی الزبیدی» عضو ائتلاف فتح عراق هم بیان کرد: نیروهای آمریکایی به بهانه حمایت و آموزش نیروهای امنیتی علیه تروریست وارد عراق شدند، اما هدف اساسی از این حضور، اشغالگری است.

وی ادامه داد: نیاز مبرمی به بیرون راندن نیروهای آمریکایی از عراق وجود دارد، به ویژه آنکه این نیروها در ورای خونریزی و ارتکاب جنایات قرار دارند. بعید نیست که واشنگتن تروریست‌های داعش را برای برهم زدن اوضاع در عراق به حرکت درآورد.

در همین حال، «محمد الصیهود» نماینده ائتلاف دولت قانون عراق گفت: نیروهای امنیتی و از جمله الحشدالشعبی از آمادگی کامل برای دفع هرگونه خطر از عراق برخوردار هستند.

وی افزود: دولت در بیرون راندن نیروهای آمریکایی جدی است و این در آینده نزدیک رخ خواهد داد و همگان شاهد خروج نیروهای خارجی از پایگاه‌های نظامی در عراق خواهند بود.

نیروهای اشغالگر آمریکایی همراه با سایر نظامیان خارجی در قالب به اصطلاح ائتلاف بین المللی از سال ۲۰۰۳ میلادی در عراق مستقر شده اند که بزرگترین پایگاه آنها «عین الاسد» در استان «الانبار» در غرب این کشور است.

آمریکایی‌ها همچنین شماری از نیروهای نظامی و سامانه‌های پدافندی را در سفارت خود در منطقه تحت تدابیر شدید امنیتی سبز در مرکز بغداد مستقر کرده‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha