حرفه آموزی از ضرورت‌های نظام آموزشی کشور است

قم- ایرنا- آیت‌الله عبدالله جوادی آملی از مراجع تقلید حرفه‌آموزی را از ضرورت‌های نظام آموزشی کشور دانست و گفت: باید دروس آموزش‌و پرورش طوری باشد که پس از فارغ‌التحصیلی دانش آموزان بتوانند خود را اداره کنند و در کار و شغلی متناسب با آموخته‌های خود به کار گرفته شوند.

به گزارش مرکز خبر حوزه،‌ وی روز دوشنبه دردیدار یوسف نوری وزیر آموزش‌وپرورش، افزود: خروجی آموزش‌وپرورش باید کارآمد باشد و با هماهنگی دولت نیروی کار کشور را تربیت کند؛ نباید شهری و استانی کمبود نیرو در تخصص‌های مختلف داشته باشد.

وی با بیان این‌که دانش‌آموزان معادن غنی طلای کشور هستند، گفت: دانش آموزان مانند یک ظرف خالی هستند که هر چه در آن ریخته شود به همان قالب شکل می‌گیرد.

آیت الله جوادی آملی گفت: باید محتوایی که در داخل ظرف ریخته می‌شود متناسب با ظرفیت و توانایی دانش‌آموزان و با بهره‌گیری از مباحث دینی باشد.

این مرجع تقلید در ادامه بداخلاقی و خشونت را زیبنده نظام آموزش‌وپرورش کشور ندانست و یادآور شد: باید در تعامل بین دانش آموزان و معلمان، ادب و احترام نهادینه شود تا نسل آینده کشور نیز از این صفت‌های اسلامی برخوردار شوند.

وزیر آموزش‌وپرورش در ابتدای سفر یک روزه خود به شهر مقدس قم  با حضور در حرم مطهر کریمه اهل‌بیت(ع)، مضجع شریف حضرت فاطمه معصومه (س) را زیارت کرد.

وی در ادامه سفر خود با شماری از مراجع تقلید و علما دیدار و گفت‌ و گو کرد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha