جانشین وزیر دفاع: تفکر بسیجی در امتداد فرهنگ عاشوراست

تهران - ایرنا - جانشین وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: تفکر بسیجی به فرموده فرماندهی معظم کل قوا در امتداد فرهنگ عاشوراست.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح،  سردار مهدی فرحی در گردهمایی بزرگ بسیجیان این وزارتخانه در ورزشگاه شهید عرب ورامینی سازمان صنایع دفاع  اظهار داشت: بسیج در همه عرصه ها نقش آفرین بوده و بر همین اساس امامین انقلاب واژه ها و جمله های بسیار زیبا و ارزشمندی درباره این شجره طیبه عنوان کردند.

سردار فرحی خاطر نشان کرد: بسیج و بسیجیان آنچنان جایگاه بالایی دارند که امام راحل فرمودند پروردگارا من را با بسیجیان محشور کن.

وی به ویژگی های بسیجیان اشاره کرد و گفت: تنها ظاهر بسیجی داشتن ملاک نیست، بسیج دارای تفکر و روحیه و فرهنگ ویژه اسلامی است و در نهایت اینکه بسیجی حقیقی عملگرا است.

سردار فرحی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص بسیجیان گفت: تفکر بسیجی به فرموده فرماندهی معظم کل قوا در امتداد فرهنگ عاشورا است.

وی تصریح کرد: بسیج پرورش یافته فرهنگ عاشوراست و رفتار و سیره بسیجی باید با فرهنگ عاشورا مطابقت داشته باشد؛ لذا ما باید هر روز خودمان را با معیارهای فرهنگ بسیج، بسنجیم و ببینیم که کردار و گفتارمان برای خدا است یا برای دست یابی به ظواهر بی ارزش دنیایی.
 
سردار فرحی سخت کوشی و خستگی ناپذیری را از دیگر ویژگی های بسیجیان دانست و گفت: بسیجی باید دشمن شناس باشد تا در این فضای غبار آلود مسیر حقیقت را بیابد.

وی با اشاره به تهاجم فرهنگی و سیاسی و اقتصادی که دشمنان علیه کشور به راه انداخته اند، گفت: بسیجیان باید در همه عرصه های تهاجمی دشمن خودشان را آماده مقابله کنند و از ارزش های والای انقلاب اسلامی دفاع کنند.

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha