محمدمهدی اسماعیلی رییس نمایندگی بنیاد بین‌المللی غدیردر وزارت فرهنگ شد

تهران- ایرنا- رییس بنیاد بین المللی غدیر در حکمی محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی را به سمت رئیس نمایندگی این بنیاد در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منصوب کرد.

به گزارش روز پنجشنبه خبرنگار فرهنگی ایرنا، در متن حکم  آیت الله کاظم صدیقی خطاب به محمد مهدی اسماعیلی آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم                                                                                                                                                                                                                                                                
علت اهمیت غدیر مسئله ولایت است. مقام معظم رهبری (مدظله العالی)   برادر ارجمند، جناب آقای  دکتر محمد مهدی اسماعیلی وزیر محترم فرهنگ وارشاد اسلامی  

باصلوات بر محمد وآل محمد، اکنون که به توفیق الهی و مدد ملکوتی مولی الموالی امیرالمومنین علیه الصلوة و السلام می رود تا تجلیات غدیر در  داخل و خارج کشور متبلور گردد، ضرورت دارد که برنامه ها و فعالیت های علمی، پژوهشی و فرهنگی، اجتماعی نهاد مقدس بنیاد بین المللی غدیر بر اساس رهنمودهای امام راحل (قدس سره الشریف) و مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) پیگیری شود. لذا جنابعالی که بحمدالله دارای انگیزه قوی در خدمت به آستان مقدس صاحب غدیر، امیرالمومنین علیه السلام و سوابق درخشان در  عرصه های مختلف خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران می باشید به عنوان رییس نمایندگی بنیاد بین المللی غدیر در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منصوب می گردید.

امید است در نشر و گسترش فرهنگ غنی غدیر و زدودن حجاب غفلت از چهره پر فروغ ولایت موفق و موید باشید، تاییدات شما را تحت عنایات خاصه حضرت بقیة الله الاعظم روحی لتراب مقدمه الفداه از خداوند متعال خواستاریم.     

محمدمهدی اسماعیلی رییس نمایندگی بنیاد بین‌المللی غدیردر وزارت فرهنگ شد

بنیاد بین المللی غدیر در یک نگاه

بنیاد بین المللی غدیر با اتکال بر خداوند متعال و در پرتو توجهات حضرت بقیه الله الاعظم (عج)؛ در چارچوب ارشادات مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) در سال ۱۳۷۶ توسط فقیه عالیقدر، آیت الله ابوالقاسم خزعلی (رحمت الله علیه) تاسیس و در تاریخ ۱۳۷۹/۰۶/۰۹ با شماره ۱۲۴۱۰ در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به صورت رسمی به ثبت رسیده است. در حال حاضر آیت الله کاظم صدیقی دبیر کلی این بنیاد را به عهده دارند.

بنیاد بین‌المللی غدیر در جهت نیل به اهداف مقدس خود، با ایجاد تشکیلات و دفاتر نمایندگی در مراکز استان‌ها، خارج از کشور و دستگاه‌های اجرایی؛ به انجام ماموریت‌ها و فعالیت‌های مهم فرهنگی می‌پردازد.

ریاست نمایندگی‌های بنیاد بین‌المللی غدیر در استان‌ها را نمایندگان محترم مقام معظم رهبری، در شهرستان‌ها ائمه محترم جمعه و در خارج از کشور، نمایندگان محترم ولی فقیه و در دستگاه‌های اجرایی؛ عالیترین مقام دستگاه‌ یا نهاد ذیربط؛ عهده‌دار می‌باشند. یکی از مسئولین برجسته اجرایی در استان‌ها یا دستگاه‌ها که دارای جایگاه و اعتبار اجتماعی می‌باشد؛ بعنوان دبیر اجرایی نمایندگی بنیاد بین المللی غدیر منصوب گردیده است.

 اهداف بنیاد

تبیین، تبلیغ و ترویج رویداد عظیم غدیرخم

توجه دادن افکار مسلمانان به ضرورت نهادینه شده فرهنگ غدیر در جوامع اسلامی

ایجاد همدلی و وحدت بین مسلمانان با محوریت غدیر

سعی در ایجاد عزم ملی و بین المللی در تحقق اهداف غدیر

یافتن روش های مقبول، مشروع و کاربردی در عرصه های مخنلف جهت نیل به اهداف

تشویق به همگرائی و هماهنگی فعالیت های علمی، تبلیغی و امدادی

سعی در ایجاد تلاش عمومی برای فرهنگ کردن غدیر در زندگی روزانه و مسیر حیات طیبه انسانی

تسهیل ارتباطات بین المللی پیرامون هدف غدیر

شناسائی و حمایت همه جانبه و جدی از استعدادهای خلاق در جهت ترویج واقعه غدیر

سیاست های اجرایی :

انجام پژوهش های بنیادی، کاربردی و توسعه ای

تاسیس و اداره مراکز فرهنگی، پژوهشی، آموزشی و تبلیغی

برگزاری همایش های علمی، فرهنگی و تحقیقاتی

چاپ و نشر کتاب، مجلات، منابع آموزشی و دیگر فرآورده های فرهنگی، هنری و تاریخی

پی ریزی و اداره مرکز اسناد، پایگاه اطلاعاتی و شبکه اطلاع رسانی جهانی

ارائه راهکارهای جدید به موسسات، نهادها و مراکز علمی در جهت ترویج و نشر واقعه غدیر

برگزاری جشنواره های بین المللی غدیر و اعطاء جایزه جهانی غدیر به فعالیت های درخشان

آموزش و اعزام مبلغان دینی و مذهبی در راستای اهداف بنیاد بین المللی غدیر

به گزارش ایرنا، برخی اعضای هیئت مدیره و مسئولان بنیاد بین المللی غدیر با حضور در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دیدار و پیرامون نحوه همکاری و همیاری این وزارتخانه و بنیاد تبادل نظر و همچنین علاوه بر معرفی وظایف و عملکرد این بنیاد درخواست هایی را مطرح کردند.

در این نشست علاوه بر رئیس بنیاد بین المللی غدیر، حسین  ظریف‌منش نایب رئیس و مدیرعامل، حجت الاسلام سید مصطفی میرلوحی عضو هیات مدیره و حسن مشتاقی عضو و معاون اجرایی و برنامه ریزی بنیاد،  مهدی نجفی مدیر کمیته فرهنگ و هنر بنیاد و محمد رضا سوقندی مدیر کمیته ایثارگران هم حضور داشتند.

۱۳۵۲

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha