وزارت دفاع انگلیس انجام مذاکرات نظامی با اوکراین را تایید کرد

تهران – ایرنا – وزارت دفاع انگلیس خبری را که از سوی نشریه انگلیسی «تایمز» درباره انجام مذاکرات بین انگلیس و اوکراین بر سر فروش تسلیحات نظامی انتشار یافته بود، مورد تایید قرار داد و اعلام کرد این موضوع بنابر امضای یادداشت تفاهمی بین طرفین در ماه ژوئن گذشته بوده است.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا، تارنمای خبری «اسپوتنیک» با انتشار این خبر افزود: وزارت دفاع انگلیس روز پنجشنبه (امروز) اطلاعات درباره قرداد تحویل موشک به اوکراین و خبری که در نشریه تایمز انتشاریافته است را مورد تایید قرار داد و  افزود این مساله پیش از این و در ماه ژوئن گذشته و بنابر امضای یادداشتی تفاهمی بین طرفین، در یک بیانیه مطبوعاتی علنی شده بود  و از این بابت که این خبر را روزنامه تایمز پس از چهارماه منتشر می سازد ابراز تعجب کرد.

 تارنمای خبری وزارت دفاع انگلیس درمورخ ۲۳ ژوئن ۲۰۲۱ برابر با  دوم تیرماه ۱۴۰۰ دراین خصوص اعلام کرد: انگلیس توافق نامه ای در حمایت از بالابردن توانایی های نیروی دریایی اوکراین به امضا رسانده است.

تارنمای خبری وزارت دفاع انگلیس در بیانیه مطبوعاتی خود در تیرماه گذشته افزوده بود: با امضای توافق دوجانبه  انگلیس و اکراین در بهبود و پیشبرد توانایی های نیروی دریایی اوکراین همکاری خواهند کرد .

درحالی وزارت دفاع انگلیس امروز نسبت به خبر روزنامه انگلیسی تایمز واکنش نشان داد و این خبر را تایید کرد که تایمز درباره قصد انگلیس در فروش موشک های «بریم استون»  (Brimstone missiles) به اوکراین خبر داده بود.

بنابراین گزارش نشریه انگلیسی «تایمز» (thetimes) دراین باره نوشته بود: انگلیس برای نخستین بار سرگرم مذاکره با اوکراین جهت فروش سلاح و موشک به این کشور است؛ انگلیس درصدد است تا موشک های سطح به سطح و موشک های هوا به زمین را بعنوان تلاش های پس از برگزیت، به اوکراین به فروش رساند.

وزارت دفاع انگلیس انجام مذاکرات نظامی با اوکراین را تایید کرد

تایمز در این خبر  افزوده بود: وزارت دفاع انگلیس در نظر دارد تا درجریان این مذاکرات موشک های موسم به «بریم استون»  (Brimstone missiles) را که امکان نصب  بر روی قایق های گشت زنی اوکراینی دارند، به فروش رساند.

موشک های بریم استون که توسط  بخش دفاعی «ام.بی.دی .ای» (MBDA UK) انگلیس طراحی شده اند، از قدرت رهگیری بالایی برخوردارند و هم اکنون این موشک از نوع هوا به زمین آن، دراختیار کشورهایی همچون عربستان سعودی و آلمان قرار دارد. قیمت هر فروند از این موشک ها حدود ۱۰۵ تا ۱۷۵هزار پوند برآورد می شود.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha