اهدا کتاب پیروزی بر شب به خواهران روشندل ایوانی

ایلام - ایرنا - سرپرست کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ایلام گفت: کتاب خط بریل پیروزی بر شب به خواهران روشندل حافظ قرآن ساکن شهرستان ایوان اهدا شد.

به گزارش ایرنا روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان ایلام، محمدرضا رستم پور روز سه شنبه افزود: نسخه بریل کتاب پیروزی بر شب که به راز موفقیت لویی بریل ابداع گر خط بریل می پردازد، در مراسمی با حضور مسوولان استانی به خواهران روشن دل حافظ قرآن شهرستان ایوان اهدا شد.

وی اظهار داشت: کتاب بریل( پیروزی بر شب) ویژه روشندلان از تولیدات فرهنگی کانون به همراه کتاب بریل مادر و چند کتاب دیگر به خط بریل به خواهران شفیعی ۲ روشندل حافظ قرآن در شهرستان ایوان تقدیم شد.

رستم پور یادآور شد: کتاب پیروزی بر شب یکی از مهم ترین کتاب های تولید کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کشور در نشر معمولی و نشر بریل به شمار می رود.

وی اضافه کرد: توجه به مناسبت های ویژه در برنامه های کانون جایگاه خاصی دارد و در کنار برنامه های ثابت مراکز فرهنگی هنری کانون، برای مناسبت ها نیز به عنوان یک اقدام مهم برنامه ریزی می شود و کانون ایلام در کنار فعالیت دیگر مراکزش، یک مرکز را با عنوان مرکز فراگیر مختص خدمات به کودکان ونوجوانان دارای توانایی های ویژه قرار داده که  فعالیت کتابخوانی بریل یکی از فعالیت های پایه ای آن به شمار می رود.

به گزارش ایرنا، در خلاصه این کتاب آمده است: آنان که می توانند ببینند و از خواندن لذت ببرند عموما درک روشنی از دنیای روشندلان ندارند و برای آنان بسیار مشکل است که دشواری های مغز و قلب و وجود کسانی را که از نعمت دیدن محروم هستند، دریابند، به ویژه آنکه هرگاه خواسته اند رابطه ای با این گروه برقرار کنند به دستاویز دلسوزی تکیه کرده اند، یعنی همان عصای چوبینی که ره به حقیقت نبرده است و افزون بر آن، موجب رنج و آزاری، بیش از خود نابینایی، برای اینان شده است و آن جستجوگر نابغه ای که توانست به وسیله نقطه های برجسته، روشنایی را به زندگی روشندلان ارمغان آرد، لوئی بریل بود که اکنون شرح زندگی و تلاش او در این کتاب در قالب داستان ارائه شده است.

 این مراسم مناسبت روز عصای سفید و در آستانه دهه وحدت و با حضور امام جمعه ایوان، مدیر کل فرهنگ و ارشاد،مدیر کل نهاد کتابخانه ها و دکتر موسی نژاد جامعه شناس و عضو هیات علمی دانشگاه آزاد برگزار شد.

همچنین از طرف مدیر کل فرهنگ و ارشاد استان و نهاد کتابخانه های عمومی و معاونت قرآن و عترت ارشاد و امام جمعه ایوان همراه با این کتاب ها هدایای نفیسی به این حافظان قرآن تقدیم شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha