تداوم اعتراضات فلج‌کننده فعالان محیط زیست در شلوغ‌ترین اتوبان لندن

لندن – ایرنا - فعالان محیط زیست برای پنجمین بار در یک هفته گذشته خروجی یکی از شلوغ‌ترین اتوبان‌های شهر لندن را به نشانه اعتراض علیه تغییرات اقلیمی و گرمایش زمین مسدود کردند.

به گزارش سه شنبه ایرنا، حدود ۳۰ تن از اعضای گروه موسوم به «انگلیس را عایق کنید» صبح امروز (سه‌شنبه) مقابل خروجی‌های شماره ۹ و ۱۰ در منطقه کوبهام تحصن کرده و پارچه‌نوشته‌هایی را حمل می‌کردند که روی آن جملاتی درباره ضرورت توجه به بحران اقلیمی نوشته شده بود. اقدام آن‌ها بار دیگر تردد خودروها را در اتوبان پرتردد ام۲۵ مختل کرد و باعث ایجاد ترافیک سنگین شد. ام۲۵ یک اتوبان کمربندی است که حدود ۱۸۸ کیلومتر طول دارد.

پلیس لندن با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که حوالی ساعت ۸ صبح در محل تحصن معترضان حاضر شد و آن‌ها را از یک سمت اتوبان تخلیه کرد. پلس در زمان انتشار این خبر سرگرم تخلیه معترضان در سمت دیگر اتوبان است و به رانندگان توصیه کرد که از تردد در این منطقه خودداری کنند.

دولت انگلیس که در کنار سایر قدرت‌های جهانی به اهمال و کم‌کاری در مهار گرم شدن زمین و تشدید تغییرات اقلیمی از سوی هواداران محیط زیست متهم است، اقدام معترضان را محکوم کرده است. «گرنت شپس» وزیر حمل و نقل انگلیس هفته پیش با انتشار پیامی در توئیتر این اقدام را خطرناک و غیر سازنده خواند.

وی افزود: همه ما قبول داریم که باید با تغییرات آب و هوایی مقابله کرد اما این قبیل رفتارها هیچ دستاوردی ندارد، بلکه رانندگان را در معرض خطر قرار داده و آلودگی هوا را افزایش می‌دهد. این سیاستمدار انگلیسی گفت که از پلیس انتظار دارد وارد عمل شده و خیابان‌ها را باز کند.

لارنس تیلور دستیار معاون پلیس لندن هم گفته که رفتار معترضان فراتر از معیارهای یک اعتراض مسالمت آمیز است و به طور نامناسبی حقوق دیگران را تحت تاثیر قرار می‌دهد. این درحالیست که فعالان محیط زیست می‌گویند که تا رسیدن به اهداف خود، به برگزاری تظاهرات ادامه می‌دهند.

«انگلیس را عایق کنید» یکی از شاخه‌های گروه قیام علیه انقراض است که خواهان رسیدگی فوری به وضع محیط زیست هستند. آن‌ها علاوه بر اعلام رسمی وضع اضطراری، خواستار آن هستند که دولت از طریق تصویب قوانین الزام‌آور، افزایش روزافزون دی‌اکسید کربن را تا سال ۲۰۲۵میلادی به صفر برساند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha