۲۱ خرداد ۱۴۰۰،‏ ۱۹:۳۳
کد خبرنگار: 962
کد خبر: 84361717
۰ نفر

برچسب‌ها

نماینده مجلس: آب آشامیدنی شهر کرمان تامین می‌شود

کرمان - ایرنا - نماینده کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آب آشامیدنی شهر کرمان تامین می‌شود گفت: انتقال یک خط لوله برای تامین آب آشامیدنی مردم شهر کرمان اختصاص یافته که اجرای این طرح به یکهزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

به گزارش ایرنا، محمدمهدی زاهدی روز جمعه در نشست فعالان اقتصادی این استان با وزیر صمت و استاندار کرمان افزود: سازمان برنامه و بودجه، ۵۰۰ میلیارد تومان از این اعتبار را از محل ماده ۵۶ می‌پردازد.

وی اظهار داشت: همچنین مقرر شد مابقی تامین مالی این پروژه، توسط صنایع کرمان تامین شود و شرکت ملی مس ایران باید سرمایه گذاری خود را در این استان بیشتر کند و رسالت اجتماعی خود را افزایش دهد.

نماینده کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: معادن بزرگ اعتباراتی برای استان کرمان بگذارند تا اشتغالزایی مورد نیاز محقق شود.

وی با بیان اینکه استان کرمان در مدرسه سازی از متوسط کشور پایین تر است افزود: کمبود مدرسه در این شهر از میانگین استان بیشتر و کرمان نیز از میانگین کشور در سرانه مدرسه پایین تر است.

وی ادامه داد: امیدواریم صنایع و معادن استان کرمان کمک کنند و هر کدام بخشی از جبران این مشکل آموزشی این استان را برعهده بگیرند.

زاهدی با بیان اینکه مدیریتی واحد در کشور نداریم گفت: وزارت کار نباید معدن کاری کند و تعدد سیستم های اجرایی برای کاری است که متولی خاص دارد.

وی اضافه کرد: به زودی عملیات اجرایی فاز نخست پتروشیمی کرمان با حمایت وزیر صنعت، معدن و تجارت و استاندار این استان آغاز می شود.

زاهدی عنوان کرد: کرمان ظرفیت تولید خودرو برقی را دارد و تولید آن در نشستی جداگانه با حضور وزیر صمت کلید زده می شود زیرا نیاز کشور است و اینکه در توسعه صادرات می تواند موثر واقع شود.

وزیر صمت ۴۰۰ میلیارد تومان طرح در جنوب کرمان افتتاح کرد

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست گفت: بالغ بر ۴۰۰ میلیارد تومان پروژه‌های جنوب استان کرمان با حضور وزیر صمت و استاندار کرمان روز گذشته افتتاح شد.

ذبیح‌الله اعظمی افزود: راه اندازی این پروژه ها ۳۴۱ شغل مستقیم و یکهزار شغل غیرمستقیم در جنوب کرمان ایجاد می‌کند که اعتقاد داریم از خدمات دولت تدبیر و امید و نظام جمهوری اسلامی است که باید همه منصف باشیم.

وی تصریح کرد: معادن موجود مس، سنگ آهن، سنگ‌های ساختمانی در شهرستان‌های جیرفت و عنبراباد نیاز به تامین خوراک دارند که با همکاری وزیر صمت از محل معادن دولت تامین شود.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: فعالیت معادن منطقه بحرآسمان و ساردوییه بدون برق امکان پذیر نیست که با همکاری وزارت نیرو و صمت تامین شود.

وی با اشاره به ضرورت راه اندازی صنایع جنبی کشاورزی یادآور شد: در صورتی که بتوانیم تسهیلات کم بهره برای این صنایع فراهم کنیم، تعداد بسیاری از کشاورزان آمادگی ایجاد صنایع را دارند و با تسهیلات ۱۸ درصد این فرایند امکان پذیر نیست.

وی اضافه کرد: سنگ های تزیینی به صورت خام فروشی از منطقه خارج می شود که نیاز به سرمایه گذاری بیشتری در این حوزه وجود دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha