هواشناسی خراسان رضوی نسبت به وقوع سیلاب هشدار داد

مشهد- ایرنا- مرکز پیش‌بینی هواشناسی خراسان رضوی روز جمعه با صدور اطلاعیه ای نسبت به احتمال وقوع سیلاب بر اثر بارشهای رگباری همراه با تداوم وزش باد شدید و کاهش دما در این استان، هشدار سطح نارنجی صادر کرد.

طبق اطلاعیه هواشناسی خراسان رضوی، فعالیت سامانه ناپایدار جوی به تناوب تا دوشنبه هفته آینده در این استان ادامه خواهد داشت که پیامد این سامانه وزش باد شدید تا خیلی شدید توام با گرد و خاک، کاهش کیفیت هوا و کاهش میدان دید همراه با بروز خسارت است.
در این مدت وقوع رگبار پراکنده باران و رعد و برق با احتمال آبگرفتگی و رواناب بویژه در مناطق شمالی استان پیش بینی شده است.
از یکشنبه شب هفته آتی نیز در نواحی سردسیر و کوهستانی خراسان رضوی بارشهای پراکنده باران و برف همراه با تشکیل مه و کاهش دید و احتمال کولاک برف در جاده‌های کوهستانی رخ خواهد داد.
این اطلاعیه همچنین از کاهش ۱۰ تا ۱۲ درجه ای دمای هوا در استان خراسان رضوی طی روزهای یکشنبه و دوشنبه هفته آتی خبر داده است.
هواشناسی خراسان رضوی در این اطلاعیه به فراهم نمودن تمهیدات لازم برای جلوگیری از بروز خسارات ناشی از وزش باد شدید از جمله افزایش استحکام سازه‌های موقت، تابلوهای تبلیغاتی و احتیاط در جاده‌های کوهستانی و عدم صعود به ارتفاعات تاکید کرده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =