نظریان: اسکی ایران ظرفیت پذیرش توریسم ورزشی را دارد

تهران- ایرنا- رییس فدراسیون اسکی با بیان اهمیت سرمایه‌گذاری در رشته اسکی و زیرساخت‌های آن گفت: اگر بخش خصوصی در این زمینه وارد شود بدون شک ما می‌توانیم حساب ویژه‌ای روی توریسم ورزشی باز کنیم.

«عباس نظریان» در گفت‌وگو با ایرنا در تشریح برنامه‌های خود برای مدیریت فدراسیون در سال پیش رو اظهار داشت: برای تمام سرمایه‌های اسکی برنامه داریم و برنامه ما تنها به دوران قهرمانی منتهی نخواهد شد بلکه باید با مدیریت این سرمایه‌ها دانش اسکی را در بین نوآموزان ترویج دهیم. همچنین گردش نسل و استفاده از نیروی جوان می‌طلبد تا یک ورزشکار پس از خداحافظی از تیم ملی در بخش مربیگری به خدمت گرفته شود.

وی ادامه داد: پوریا ساوه شمشکی و میترا کلهر ۲ ملی‌پوشی هستند که اکنون در تیم‌های پایه فعال‌اند. من نه‌تنها برای دوران زندگی قهرمانی ورزشکاران بلکه برای دوران مربیگری و پسا آن نیز برنامه دارم برنامه‌ای که باید در آن شان و کرامت ورزشکار، مربی و پیشکسوت رعایت شود. این اصل مدیریت من است و در زمان ارایه برنامه به مجمع بر آن تأکید داشتم و تا زمان حضور در فدراسیون به آن پایبندم.

او در بیان برنامه‌های ورزشی خود برای توسعه رشته اسکی گفت: تمام کارشناسان باور دارند که توسعه اسکی بدون استعدادیابی و جایگزینی نسل امکان‌پذیر نیست بلکه باید پشتوانه سازی لازم برای این کار انجام شود. توسعه متوازن در تمام رشته‌ها باید انجام شود و لازمه آن نیز استفاده و بهره‌گیری ازنظر تمام خانواده اسکی است.

نظریان خاطرنشان کرد: توسعه اسکی تنها به چند اعزام خارجی در سال منتهی نمی‌شود بلکه باید یک کار اساسی انجام شود تا ما نیز در بلندمدت بتوانیم در مسابقات جهانی و المپیک‌های زمستانی نتیجه خوبی کسب کنیم. برنامه ما از اکنون شروع‌شده و در سال ۱۴۰۰ نیز ادامه خواهد داشت. البته نخستین هدف ما در سال ۱۴۰۰ کسب سهمیه المپیک زمستانی و اعزام یک تیم قوی به مسابقات است. لازم است که هم اردو مشترک با کشورهای صاحب اسکی برگزار کنیم و هم اردو خارج از کشور برگزار شود.

رییس فدراسیون اسکی با اشاره به جایگاه اسکی ایران در منطقه عنوان کرد: شرایط چهار فصل ایران یک موقعیت ویژه به کشورمان داده که در بخش کوهستانی ما می‌توانیم پیست‌های زیادی با کمک بخش خصوصی ایجاد کنیم. پیست‌هایی که در آینده ظرفیتی در بخش گردشگری ورزشی به شمار می‌روند. این گردشگران هم می‌توانند داخلی و هم خارجی باشند. با توسعه زیرساختی اسکی این ورزش برای تمام مردم ایران در دسترس خواهد بود و دیگرکسی مدعی نیست که اسکی تنها برای نام و مناطق خاص است.

نظریان در پایان با اشاره به برخی حاشیه‌های این رشته در گذشته و اکنون گفت: خانواده اسکی یکی مجموعه یکپارچه است که لازمه پیشرفت آن انسجام است. ما نباید در خانواده تفرقه داشته باشیم و من این اجازه را نخواهم داد. البته سرمایه‌های ما به‌راحتی قابل فراموشی نیستند بلکه باید از دانش و تجربه آنان در مسیر توسعه اسکی استفاده کنیم توسعه‌ای که آینده آن را تضمین کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha