۱۷ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۱۴
کد خبرنگار: 832
کد خبر: 84212168
۰ نفر

برچسب‌ها

بورل: برجام از موضوعات مهم همکاری با روسیه است

مسکو - ایرنا - «جوسپ بورل» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت: برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) از موضوعات مهم همکاری اتحادیه اروپا با روسیه است.

به گزارش ایرنا، بورل روز جمعه در نشست مطبوعاتی مشترک با "سرگئی لاوروف" وزیر امور خارجه روسیه خاطرنشان کرد که در مورد برجام با طرف روسی گفت وگو کرده است.

وی افزود: برجام از موضوعات مهم بین المللی است که می توانیم درباره آن با روسیه همکاری کنیم.  

وی ادامه داد: موضوع مهم بین المللی دیگر که درخصوص آن با روسیه همکاری می کنیم روند حل مسائل خاورمیانه (مناقشه فلسطین و اسراییل) است و درباره ازسرگیری فعالیت گروه چهار میانجی گران بین المللی خاورمیانه گفت و گو کردیم.

روسیه، آمریکا، اتحادیه اروپا و سازمان ملل متحد ، اعضای گروه چهار میانجی گران بین المللی خاورمیانه برای حل و فصل مناقشه بین فلسطین و رژیم صهیونیستی را تشکیل می دهند.  

نماینده عالی اتحادیه اروپا در امور سیاسی خارجی خواستار  آزادی ناوالنی شد و اظهار داشت  اتحادیه اروپا همچنین خواستار "تحقیقات کامل در مورد مسمومیت وی" شده است.

وی در عین حال گفت: "هیچ یک از کشورهای اتحادیه اروپا هنوز پیشنهادی برای تحریم های جدید علیه فدراسیون روسیه به دلیل پرونده ناوالنی ارائه نداده اند.

مقام‌های روسیه سه‌شنبه ۱۴ بهمن (۲ فوریه) ناوالنی را به حدود ۳ سال زندان محکوم کردند و هزاران نفر از معترضان را در جریان اعتراضات بازداشت نمودند.

اتحادیه اروپا شیوه برخورد مسکو با ناوالنی را محکوم کرده اما هنوز از اعمال تحریم علیه روسیه سخن نگفته است.

بورل همچنین اظهار امیدواری کرد که اسپوتنیک وی در در اروپا گواهینامه بگیرد ومورد تایید مراکز پزشکی این اتحادیه قرار گیرد .

وی خاطرنشان کرد که از دیدن خبر مربوط به داروی روسی در مجله لانست خوشحال است.

بورل گفت: "من فقط برای تبریک به روسیه به خاطر موفقیت در این رویداد سخنرانی نکردم ، چون این واکسن برای همه بشریت مفید است."

وی گفت: این واکسن جهان  را در مبارزه با بیماری همه گیر ویروس کرونا باری می کند .

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =