۱۶ دی ۱۳۹۹،‏ ۱۱:۰۶
کد خبرنگار: 1033
کد خبر: 84174526
منبع: با مشارکت سایت لیمومی | ایرنا مسئولیتی در خصوص محتوای این خبر یا آگهی تبلیغاتی ندارد source
۰ نفر

برچسب‌ها

رژیم‌های لاغری پر طرفدار کدامند؟

این مقاله به شما کمک می‌کند تا ۱۰ رژیم پرخطر را بشناسید و بدانید چرا مردم به ویژه خانم‌ها از رژیم‌های لیمومی استفاده می‌کنند.

این روزها با وجود ویروس هزار چهره کرونا، سبک زندگی همه ما دستخوش تغییرات شده است که سبک تغذیه‌ای ما را نیز تحت تاثیر قرار داده است.

بنابراین در این مطلب تصمیم گرفتیم با شما در مورد رژیم‌هایی که نباید بگیرید، گفت و گو کنیم. پس همراه ما باشید و نکاتی که می‌گوییم را یادداشت کنید تا با رژیم‌های غیراصولی، سلامت خودتان را به خطر نیندازید.

رژیم‌هایی که نباید گرفت!

۱۰ گروه رژیمی که ممکن است سلامت شما را به خطر بیاندازد.

رژیم‌های چاپی!

گروه اول رژیمی است که بدون در نظر گرفتن سوابق پزشکی شما برایتان تجویز شده است.

رژیمی اصولی است که سلامت شما را در نظر داشته باشد و بر اساس نیازهای بدن شما تجویز شده باشد. برای مثال اگر شما کم خون باشید و کارشناس تغذیه در این زمینه از شما سوالی نکند، آزمایش‌های شما را چک نکند، این نوع رژیم سلامت را به خطر می‌اندازد.

رژیم‌های غیردرمانی

رژیم‌های غیردرمانی به جنبه سلامتی توجهی ندارند و تنها تناسب اندام را در نظر می‌گیرند.

این رژیم شاید شما را به وزن ایده آلتان برساند و شما را ذوق زده کند، اما در نهایت وزن شما باز می‌گردد و دوباره همان آش و همان کاسه!

رژیم‌های ضمانتی

چهارمین گروه رژیمی که به شما توصیه می‌کنیم نگیرید، رژیمی است که به شما ضمانت نتیجه می‌دهد. برای مثال کاهش وزن ۱۰ کیلو در ماه!

هرچند متخصص شما می‌تواند با توجه وزن و متابولیسم بدن شما به صورت حدودی میزان کاهش وزن شما را بگوید اما به صورت قطعی و تضمینی نمی‌توان میزان کاهش وزن را در مدت زمان معینی، دقیق مشخص کرد.

متخصص تغذیه شما باید این نکته را بداند که بدن انسان هوشمندتر از آن است که بتوان آن را ۱۰۰ درصد پیش بینی کرد!

رژیم با معجون سحرآمیر

افرادی هستند که محصولی جادویی به شما معرفی می‌کنند! هیچ داروی منحصر به فردی وجود ندارد که برای شما معجزه کند و شما را یک شبه به اندام ایده آلتان برساند. حتی اگر چنین معجونی هم وجود داشته باشد، سلامت شما را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

کاهش وزن یکباره برای سلامتی و زیبایی شما تاثیر منفی دارد و مشکلاتی را برای سلامتی شما ایجاد می‌کند.

رژیم‌های تک بعدی

در این نوع رژیم، همانطور که از اسمش پیداست، بر یک بعد تاکید دارد و مثلا آن میوه است!

کسی که با رژیم تک بعدی پیش می‌رود در اولین وعده می‌تواند هر میوه‌ای با میل خود مصرف کند. وعده دوم تنها می‌تواند از دسته کربوهیدرات دارها مانند نان یا سبزی باشد و وعده سوم می‌تواند کربوهیدرات یا وعده پروتئینی شامل گوشت یا لبنیات باشد.

این رژیم علمی نیست و با توصیه‌های متخصصان تغذیه مغایرت دارد.

رژیم با ورزش‌های هیجانی

زمانی که به صورت هیجانی شروع به ورزش کردن می‌کنید تا در سریع‌ترین زمان ممکن به اندام ایده آل خودتان برسید. این امر باعث می‌شود تا قند خون بدن کاهش پیدا کند و در نتیجه چربی سوزی رخ نخواهد داد و تنها گلوکزهای شما خواهد سوخت نه کلسترول‌ها و تری گلیسیریدها!

رژیم‌های بخور و بخواب

دسته هشتم رژیم‌هایی که بهتر است سراغشان نروید، رژیم‌هایی هستند که بدون داشتن فعالیت بدنی می‌خواهند وزن شما را کاهش دهند. رژیم شما باید علاوه بر اصلاح سبک تغذیه‌ای شما، سبک زندگی شما را نیز سالم‌تر کند.

رژیم‌های تجربی

نهمین گروه رژیم گرفتن از کسانی است که متخصص تغذیه و رژیم درمانی نیستند اما چون تجربه کاهش وزن دارند، رژیم تجویز می کنند. بهتر است از این دسته از افراد رژیم نگیرید، زیرا رژیم آن‌ها تنها بر اساس تجربه است و نه پشتوانه علمی! این رژیم‌ها شرایط جسمانی و سلامت شما را در نظر نمی‌گیرند.

رژیم‌های سرعتی

این نوع رژیم‌ها فقط می‌خواهند با قول سرعت شما را به خود جذب کنند نه توجهی به سلامتی شما دارند و نه توجهی به سابقه و پشینه‌های شما به همین دلیل در این نوع رژیم با همان سرعتی که وزن کم می‌کنید دچار برگشت وزن هم می‌شوید.

رژیم غیر تخصصی

و آخرین گروهی که نباید از آن‌ها رژیم دریافت کنید، افرادی هستند که متخصص تغذیه و رژیم درمانی نیستند اما برای شما رژیم تجویز می‌کنند.  اگر رژیم گرفتن امری تخصصی نبود، کشورها برای تربیت نیروی متخصص این حوزه زمان و سرمایه صرف نمی‌کردند.

چه رژیمی باید بگیریم؟

بسیاری از بیماری‌های ما به علت سبک زندگی اشتباه ایجاد می‌شود و تغییر در سبک زندگی و سبک غذا خوردن، می‌تواند بیماری‌های ناشی از این دو را تغییر دهد. بررسی‌های ما در بین رژیم‌های مختلفی که برای لاغری تجویز می‌شوند، نشان داد رژیم لیمومی تمام این ویژگی‌ها را دارد.

رژیمی که زیرنظر مشاور تغذیه حمیدرضا شیخ روشن دل تجویز می‌شود تمام این نکات رو در نظر گرفته است. رژیم‌های این مجموعه با پرسش حدود ۶۰ سوال و بررسی جز به جز این موارد، به صورت مخصوص برای شما تجویز می‌شود.

نکته‌ای که توجه ما را در مورد این رژیم جلب کرد، این است که بر اساس مزاج هر فرد و متابولیسم بدن او تعیین می‌شود و بیماری‌ها و سوابق پزشکی شما را در نظر می­گیرد و تا رسیدن شما به وزن ایده آل همراهیتان می‌کند.

رژیم دکتر روشندل به اسم لیمومی؛ تنها برای لاغری نیست و رژیم‌های بسیاری را بسته به نیاز و شرایط افراد برایتان تنظیم می‌کنند. رژیم چاقی و لاغری و حتی شیردهی، از پرطرفدارترین رژیم‌های لیمومی هستند که بسیار اثر بخش عمل کرده‌اند.

شما می‌توانید برای دریافت رژیم مورد نظرتان به سایت لیمومی مراجعه کنید و اصولی‌ترین رژیم را بر اساس شرایط منحصر به فرد خودتان دریافت کنید. جهت دریافت رژیم لیمومی روی لینک زیر کلیک کنید:

https://limoo.me/irna

منبع: با مشارکت سایت لیمومی | ایرنا مسئولیتی در خصوص محتوای این خبر یا آگهی تبلیغاتی ندارد source

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha