رییس فدراسیون جهانی: حذف کاراته از المپیک سیاسی بود

تهران- ایرنا- رییس فدراسیون جهانی کاراته در دیدار با «سیدرضا صالحی‌امیری» رییس کمیته ملی المپیک ایران، گفت: پشت پرده حذف کاراته از المپیک اراده سیاسی نهفته بود.

به گزارش ایرنا؛ «سیدرضا صالحی‌امیری» پیش از ظهر امروز (سه‌شنبه) نشستی با «آنتونیو اسپینوز» رییس فدراسیون جهانی کاراته در خصوص دغدغه کاراته‌کاهای ایرانی و جامعه کاراته پیرامون حذف این رشته از المپیک ۲۰۲۴ برگزار کردند.

در این نشست که رییس کنفدراسیون کاراته آسیا نیز حضور داشت، صالحی‌امیری ضمن تقدیر و تشکر بابت برپایی این نشست عنوان داشت: این امر نشان می دهد که اسپینوز به حذف کاراته حساس است و برای پیگیری این موضوع تا اجلاس شورای المپیک آسیا در عمان آمده‌اند. قطعا رایزنی های لازم را با بسیاری از کشورهای آسیایی انجام می‌دهند و شیخ احمد نیز قول همکاری برای برگرداندن کاراته به المپیک را داده است، هرچند که کار سختی است اما باید تمام تلاشمان را در این راستا بکار بگیریم.

در ادامه  صالحی امیری به گستردگی جامعه کاراته و قدرت و افتخاراتی که کسب کردند، اشاره داشت و خواستار این شد تا در هیات رییسه و کمیته‌های مختلف فدراسیون جهانی، کرسی‌هایی را برای ایران در نظر بگیرند.

سپس، آنتونیو اسپینوز ضمن قول همکاری و حمایت از کاراته ایران گفت: قطعا این اتفاق رخ می‌دهد و در اولین فرصت چندین داور مطرح ایرانی را معرفی کنید، ما هم حمایت لازم برای ارتقاء درجه داوران ایرانی به بالاترین حد را خواهیم داشت تا بتوانیم در رویدادهای مختلف از آنان استفاده کنیم.

رییس فدراسیون جهانی کاراته، گفت: بارها به ایران سفر کرده‌ام و شناخت کاملی نسبت به جمعیت و طرفداران کاراته در ایران دارم، همچنین در مسابقات مختلف بارها شاهد افتخارآفرینی ورزشکاران ایرانی بوده ام و مطمئنم که کاراته‌کاهای ایرانی در المپیک هم می درخشند، شک نکنید که جامعه المپیکی، مسوولان المپیک بعد از مشاهده حضور درخشان کاراته کاها در المپیک ۲۰۲۰ توکیو بابت تصمیم سیاسی که گرفتند افسوس خواهند خورد، چراکه نبود این رشته به این جذابی و زیبایی با تمام احترام و اخلاقیاتی که در آن نهفته است در المپیک قطعا جای افسوس دارد.

وی ادامه داد: به طور حتم با کمپینی که با محوریت فدراسیون‌های بزرگ دنیا از جمله ایران درحال شکل‌گیری است، می‌توانیم این رای را بشکنیم و امیدوارم که جامعه کاراته را به هدف مورد نظر برسانیم.

آنتونیو اسپینوز افزود: چند وقت اخیر نشست های مهمی را با ژاپنی‌ها و کنفدراسیون‌های مختلف اروپا و آفریقا و با کشورهای صاحب نام در تمامی قاره‌ها انجام دادیم و درحال پیگیری این موضوع هستیم همچنین از IOC هم پیگیری کردیم گرچه تا الان به نتیجه نرسیدیم اما مطمئن باشید که فدراسیون جهانی از تمام ظرفیت های خودش استفاده کرده و خواهد کردتا بتواند حق حضور در المپیک را مجدد بدست بیاورد.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha