۷۷ میلیارد ریال تسهیلات کرونایی در نوشهر پرداخت شد

نوشهر - ایرنا - سرپرست اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی نوشهر از پرداخت ۷۷ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال تسهیلات حمایتی دولت برای کسب و کارهای آسیب دیده ناشی از کرونا در این شهرستان خبر داد.

به گزارش ایرنا ، همزمان با شیوع بیماری کرونا از اواخر سال گذشته، قرنطینه و تعطیلی کسب و کارها برای مقابله با این اپیدمی این ویروس در کشور صورت گرفت و دولت تدبیر و امید هم برای حمایت از آنها، پرداخت تسهیلات کرونایی را به تصویب رساند که بر این اساس ثبت نام متقاضیان دریافت وام کرونا از سیزدهم خردادماه در سامانه کارا شروع شد.

آدینه حسینی عمویی روز پنجشنبه در جلسه کارگروه اشتغال شهرستان افزود : از سیزدهم خرداد تاکنون ۷۷۹ متقاضی تسهیلات کرونایی با اشتغال یک هزار و ۳۷۷ نفر  در سامانه کارا ثبت نام کردند که از این تعداد تسهیلات ۵۳۰ متقاضی به مبلغ ۷۷ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال توسط بانک های عامل پرداخت شده است.

وی ادامه داد: در حال حاضر نیز ۲۲۳ پرونده با اشتغال ۲۸۶ نفر برای دریافت ۲۴ میلیارد ریال تسهیلات در شعب بانک های عامل در این شهرستان در دست بررسی است.

حسینی عمومی تصریح کرد: همچنین بررسی تعداد ۲۶ پرونده با اشتغال ۳۰۰ نفر و پرداخت ۳۶ میلیارد ریال در بانک های عامل به اتمام رسید و قرار است تا هفته آینده به حساب متقاضیان واریز شود.

سرپرست اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی نوشهر اظهارداشت: بیشتر در خواست دریافت تسهیلات کرونایی مربوط به مشاغلی رانندگی و حوزه حمل و نقل شهری است و بیشترین مبلغ پرداختی هم مربوط به  واحدهای مرغداری و گلخانه ای است.

فرماندار شهرسنان نوشهر نیز در این جلسه از جذب اعتبار ۵۶ درصد تسهیلات کرونایی این شهرستان انتقاد کرد و گفت : بانک های عامل شهرستان حداکثر یک هفته مهلت دارند تا نسبت به پرداخت بقیه تسهیلات کرونایی متقاضیان اقدام کنند.

سعید یزدانی بر ضرورت همکاری بیشتر و سریع تر دستگاههای ذی ربط برای افزایش اشتغال در شهرستان تاکید کرد و افزود: در شرایط تحریمی و تورمی دولت تسهیلات متعددی را برای حمایت از اشتغالزایی خرد و کلان در نظر گرفته است که نیازمند تلاش بیشتر دستگاه های متولی برای جذب و پرداخت این تسهیلات می باشد.

وی همچنین خواستار تقویت نظارت بر طرح‌های بهره‌مند از تسهیلات اشتغال پایدار در حوزه مختلف شد.

مهلت ثبت نام برخورداری از تسهیلات کرونا برای کسب و کارهای بیمه نشده تا پایان آبان ماه است و متقاضیان می توانند با مراجعه به سامانه کارا به نشانی https://kara.mcls.gov.ir ثبت نام کنند.

بنگاه‌های دارای کد بیمه‌ای و مشاغل غیررسمی که کد بیمه‌ای ندارند می توانند در این سامانه ثبت نام کرده و مشمول دریافت تسهیلات کرونایی شوند که در این راستا ۱۴ رسته اصلی و ۸۵۰ زیررسته شناسایی شده است. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =