عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی خیانت به قرآن و امت اسلامی است

تهران- ایرنا- برخی مراجع تقلید در پاسخ به استفتاء دبیر کل مجمع تقریب مذاهب اسلامی اعلام کردند عادی‌سازی روابط برخی کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی را خیانت به قرآن و امت اسلامی دانستند.

به گزارش روز سه شنبه مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، حجت الاسلام حمید شهریاری دبیر کل مجمع تقریب طی استفتایی از مراجع عظام تقلید خواستار بیان حکم شرعی عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی شد. 
در این نامه که برای تعدادی از مراجع عظام تقلید و علما ارسال شده، ضمن اشاره به اینکه «این ارتباط علاوه بر مشروعیت بخشی به رژیم منحوس و نامشروع صهیونیستی موجب تجویز سلب حقوق مسلم فلسطینیان، زیر پا نهادن آرمان های نظام اسلامی و قدس شریف، تضعیف امت واحد اسلامی و ایجاد شقاق و در نهایت همراهی با دشمنان خداوند متعال و پیامبر اعظم(ص) است»، در خصوص عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی از محضر مراجع معظم  استفتاء شده است.
آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی، آیت الله العظمی حسین نوری همدانی و آیت الله العظمی علوی گرگانی در پاسخ های جداگانه به این استفتاء، این کار را خیانت به قرآن و امت اسلامی دانسته و خواستار تحریم روابط و ممانعت امت اسلامی از اینگونه اقدامات شدند.
تعداد دیگری از مراجع تقلید و علما همچون حضرات آیات گرامی عباس محفوظی، خلیل مبشر کاشانی و محمد امین خراسانی نیز پاسخ های مشابهی را در این موضوع صادر کرده اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =