مقام اماراتی از گشایش سفارت کشورش در تل آویو گفت

تهران- ایرنا- خبرگزاری اسپوتنیک گزارش داد که یک مقام مسئول در وزارت امور خارجه امارات اعلام کرد، یکی از مسائل اصلی که در مذاکرات جاری میان امارات و اسرائیل بررسی خواهد شد، موضوع گشایش سفارتخانه ها و کنسولگری های مشترک است.

وی که خواست نامش ذکر نشود به روزنامه «اسرائیل هایوم» نزدیک به بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی گفت: سفارتخانه های مزبور فعالیت هایی در زمینه های فرهنگ امارات، تاریخ منطقه و زبان ارایه می دهند و به احتمال زیاد در شهرهای عربی داخل اسرائیل مانند الناصره بخاطر بُعد فرهنگی و شهر ساحلی حیفا بخاطر موقعیت استراتژیکی ایجاد خواهد شد.

مقام اماراتی افزود: سفارت امارات در تل آویو و کنسولگری های این کشور در چند ماه آینده افتتاح خواهد شد و اسرائیلی ها می توانند ویزای امارات را از سفارت و کنسولگری  های این کشور دریافت کنند.

آمریکا، رژیم صهیونیستی و امارات متحده عربی پنجشنبه ۲۳ مردادماه با انتشار بیانیه‌ مشترکی اعلام کردند: ابوظبی و تل‌آویو رسماً روابط خود را عادی می‌کنند.

سران سعودی و امارات در سال‌های اخیر برای ارتباط با صهیونیست‌ها تلاش‌های زیادی کرده‌اند که با روی کار آمدن «دونالد ترامپ» در آمریکا در سال ۲۰۱۵ میلادی این روند، سرعت بیشتری به خود گرفته است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =