عراق: وضعیت عاشورا، معیاری برای برگزاری مراسم اربعین خواهد بود
"حسن مندیل" استاندار بابل عراق

تهران- ایرنا - استاندار بابل عراق عصر دوشنبه گفت: اقداماتی که در مراسم عاشورای حسینی ‌صورت می‌گیرد، معیاری برای مراسم اربعین خواهد بود که به لحاظ حجم سفرها و جمعیت بسیار بیشتر از مراسم دهه اول محرم است.

به گزارش ایرنا از پایگاه خبری "المسله" عراق، "حسن مندیل" در کنفرانس مطبوعاتی که در شهر کربلا و با حضور استانداران استان‌های "الفرات" و "بغداد" برگزار شد، از سازوکاری در استان بابل برای کاهش شمار زائران خبر داد که برای شرکت در مراسم روز عاشورا عازم کربلا می‌شوند.

وی افزود: استان بابل از آغاز شیوع ویروس کرونا، اقداماتی را برای کنترل ورود و خروج زائران به کربلا از این استان انجام داده است و با توجه به وضعیت بهداشت کنونی و نیز نزدیکی به زمان سفرها برای شرکت در مراسم تاسوعا و عاشورای حسینی، با همکاری استان کربلا طرح کاهش شمار زائران در نظر گرفته شده است.

مندیل همچنین اعلام کرد: ما موافق برگزاری مراسم عزاداری حسینی طبق پروتوکل‌های بهداشتی و دستورالعمل‌ وزارت بهداشت عراق و ستاد بحران هستیم تا تجمعات موجب افزایش شمار مبتلایان به ویروس کووید-۱۹ نشود.

طرح کاهش زائران به شهر کربلا همزمان با آن روی می‌دهد که شمار مبتلایان در عراق به ۲۰۴ هزار و ۳۴۱ نفر رسیده است که از این تعداد ۶ هزار و ۴۲۸ نفر جان خود را از دست داده‌اند و ۱۴۶ هزار و ۴۰۹ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =