دکتر رودباری جراح عمومی مازندران به جمع شهدای سلامت پیوست

ساری - ایرنا - دکتر عبدالرضا رودباری متخصص جراحی عمومی بیمارستان امام حسین (ع) شهرستان نکاء در شرق مازندران به جمع شهدای سلامت پیوست.

به گزارش عصر روز چهارشنبه روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مازندران ، دکتر رودباری در روزهای اخیر به ویروس کرونا مبتلا شده بود و در یکی از بیمارستان های استان مازندران بستری و تحت درمان قرار داشت.
براساس این گزارش ، این پزشک حاذق مازندرانی عصر امروز به دلیل آنچه که وضعیت حاد ریوی ناشی از ویروس کرونا و بیماری کووید ۱۹ اعلام شده است، به جمع شهدای سلامت پیوست .
وی سیزدهمین شهید سلامت زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی  مازندران از بدو شیوع ویروس کرونا در این استان از سی ام بهمن ماه سال گذشته تاکنون است.
براساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی مازندران ویروس کرونا که از سی ام بهمن ماه سال گذشته در این خطه شمال کشور شیوع یافت و از اردیبهشت ماه رو به افول نهاده بود، بار دیگر از نیمه دوم تیرماه سال جاری به دلیل آنچه که عدم رعایت پروتکل های بهداشتی و درمانی اعلام شد، صعودی شد. بر اساس آخرین گزارش که عصر روز گذشته از سوی دو دانشگاه علوم پزشکی مازندران و بابل منتشر شد هم اکنون حدود یک هزار بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان های این دو دانشگاه بستری و تحت درمان قرار دارند. حدود ۳۰۰ نفر از این بیماران در بخش مراقبت های ویژه با وضعیت حاد تنفسی بستری هستند.
 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =